Azory dovolená: Objevte ráj v Atlantiku

Azory Dovolená

Azorské ostrovy: ráj v Atlantiku

Azorské ostrovy, devět zelených drahokamů rozesetých v blankytném Atlantiku, lákají cestovatele nedotčenou přírodou, dramatickými útesy a sopečnou krajinou. Toto portugalské souostroví nabízí úchvatné treky s výhledy na krátery jezer, pozorování velryb a delfínů, relaxaci v termálních pramenech a ochutnávku lahodné portugalské kuchyně s nádechem ostrovní exotiky. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo kontakt s přírodou, Azory vás okouzlí svou krásou a klidem.

Kdy se na Azory vydat?

Azory se dají navštívit celoročně, ale nejlepší doba pro dovolenou je od května do října. V tomto období si užijete nejstabilnější počasí s minimem srážek a teplotami vzduchu okolo 25 °C. Moře je v létě příjemně teplé na koupání, a to až 24 °C. Pokud se chcete vyhnout davům turistů, zvolte jaro nebo podzim. Počasí je stále příjemné a ceny ubytování a letenek bývají nižší. Na jaře navíc Azory zdobí rozkvetlé hortenzie, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Jak se na Azory dostat?

Na Azory se dostanete nejlépe letadlem. Přímé lety z Prahy bohužel nelétají, ale můžete letět s přestupem v Lisabonu. Z Lisabonu na Azory létá několik leteckých společností, například TAP Portugal nebo Ryanair. Let z Lisabonu na Azory trvá přibližně 2,5 hodiny.

Další možností je cesta lodí. Z Lisabonu vyplouvají na Azory pravidelné trajekty. Plavba trvá přibližně 36 hodin. Cesta lodí je sice levnější než letadlo, ale je také mnohem delší a náročnější.

Co na Azorech dělat?

Azory nabízejí spoustu aktivit pro cestovatele všech věkových kategorií a zájmů. Milovníci přírody ocení pěší turistiku po sopečných kráterech, pozorování velryb a delfínů nebo plavání s divokými delfíny. Pro ty, kteří hledají relaxaci, jsou tu termální lázně, jako například Ponta da Ferraria nebo Poça da Dona Beija. Milovníci historie si užijí prohlídku historických center měst Angra do Heroísmo a Ponta Delgada. Ať už vás zajímá cokoli, Azory vás nezklamou.

Tipy na ubytování na Azorech

Azory nabízejí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Pokud hledáte luxusní zážitek, zvažte pobyt v jednom z mnoha pětihvězdičkových hotelů na ostrově São Miguel. Pro autentičtější zážitek se ubytujte v tradičním venkovském domě zvaném "quinta", které najdete na všech ostrovech. Tyto domy obvykle nabízejí nádherný výhled na oceán nebo hory a umožňují vám poznat místní kulturu a kuchyni. Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou k dispozici cenově dostupné hostely a penziony, zejména ve městech Ponta Delgada a Angra do Heroísmo. Nezapomeňte si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně.

Kolik dovolená na Azorech stojí?

Cena dovolené na Azorech se liší v závislosti na ročním období, délce pobytu a vašich preferencích. Obecně platí, že nejdražší je cestování v hlavní sezóně, tedy od června do září. V tomto období počítejte s cenou letenky z Prahy okolo 15 000 Kč a více. Ubytování v hotelu střední kategorie vyjde zhruba na 2 000 Kč za noc pro dva. Levnější variantou je ubytování v apartmánu nebo penzionu. Jídlo na Azorech je poměrně dostupné, za večeři pro dva v restauraci zaplatíte okolo 1 000 Kč. Pokud si budete vařit sami, počítejte s náklady okolo 500 Kč na den pro dva. Celkově lze říci, že dovolená na Azorech pro dva na týden vyjde zhruba na 40 000 Kč a více, záleží na vašich požadavcích a stylu cestování.

Praktické rady na cestu

Před cestou si nezapomeňte zkontrolovat platnost cestovního dokladu a případná vízová omezení. Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, které vám v případě potřeby pokryje náklady na lékařskou péči. Stáhněte si do telefonu offline mapu a překladač, abyste se neztratili a domluvili se i bez internetu. Sbalte si adaptér do zásuvky, pokud je v cílové destinaci jiný typ než u nás. Nezapomeňte na základní léky a hygienické potřeby. Informujte se o místních zvycích a pravidlech slušného chování, abyste se vyhnuli faux pas. Užijte si cestu!

Publikováno: 08. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: RomanSkop

Tagy: azory dovolená | informace o dovolené na azorách