Cestování se psem v letadle má svá pravidla

Cestování je příjemnou činností, jíž se s nadšením oddává velká spousta lidí. Jenže co dělat v případě, když máte doma čtyřnohého mazlíčka, kterého chcete vzít se sebou? To je samozřejmě možné, pokud to vstupní podmínky dané země dovolují. Jestliže Vás čeká cestování se psem v letadle, přijde Vám vhod několik praktických informací.

  • Přeprava zvířat v kabině letadla.
  • Přeprava zvířat v zavazadlovém prostoru.

Cestování se psem v kabině pro cestující

Většina leteckých společností má jasně daná pravidla spojená s přepravou zvířat v letadle. Pokud jde o kabinu pro cestující, platí zde podmínka maximálního rozměru přepravní schránky. O průměrných hodnotách jedné nejmenované letecké společnosti se více dočtete v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Délka43 cm
Šířka30 cm
Výška27 cm
Hmotnost8 kg
Jaké jsou rozměry přepravy jako kabinového zavazadla?

To jsou maximální parametry, které zkrátka nemůžete překročit. Kromě jiného počítejte s tím, že taková přepravní schránka musí být uzavíratelná a nesmí mí propustné dno. To by mělo být pevné. Cestování se psem se navíc řídí ještě dalším pravidlem. Schránka se zvířetem musí být umístěna pod sedadlem, nikoliv nad Vaší hlavou a těch ostatních.

Parametry spjaté se zavazadlovým prostorem

Jenže, co když chcete realizovat cestování se psem vyššího vzrůstu, který se Vám do tak malé schránky jednoduše nevejde? Pak nezoufejte, je tu ještě zavazadlový prostor. Ten je vyhrazen právě pro větší zvířata. Přepravní schránka má na tomto místě stanovené trochu jiné maximální rozměry. Je to velikost 130 x 69 x 80 cm, přičemž největší přípustná hmotnost včetně psa je 32 kg.

Cestování se psem v zavazadlovém prostoru má ještě další podmínku. A tou je nádoba na vodu a jídlo. Vodu by mělo být navíc možné doplňovat zvenčí bez nutnosti otevřít schránku se zvířetem. Na schránce by neměl chybět ani telefonní kontakt na majitele psa. Pokud se rozhodnete pro cestování se svým zvířecím miláčkem, počítejte s tím, že si za takovou přepravní schránku se psem něco připlatíte.