Cestovní pojištění není radno nikdy podceňovat

Chystáte se na dovolenou v zahraničí? Potom byste neměli opomíjet na jednu důležitou věc. Není to důkladné sbalení všech potřebných věcí a dokladů. I když, to si také pohlídejte. Máme na mysli cestovní pojištění. Službu chránící občany za hranicemi České republiky před nečekanými výdaji spojenými především se zdravotní péčí.

Neopomínejte na cestovní pojištění

Možná si to ani neuvědomujete, ale náklady na zdravotnické zákroky jsou v zahraničí astronomické. Navíc se můžete setkat i s řadou dalších nepříjemných situací. A právě takové ztráty lze eliminovat prostřednictvím vhodně zvoleného cestovního pojištění. V jeho případě je nutné pohlídat si výši pojistných limitů. Zároveň si důkladně zkontrolujte, co všechno zahrnujte takové pojištění. Od toho se pak odvíjí celkové denní náklady na tuto službu.

Pojistit lze řadu nejrůznějších věcí

Základem každého cestovního pojištění jsou pochopitelně léčebné výlohy. To je takový pomyslný odrazový můstek. Mezi ostatní praktické věci patří kupříkladu pojištění zavazadel, smrt úrazem, denní odškodné v případě úrazu, pojištění odpovědnost, ale také mnohá další doplňková rizika. Pro představu Vám přinášíme finanční limity cestovního pojištění v podání zlaté střední cesty.

PředmětHodnota
Odpovědnost10 milionů Kč
Léčebné výlohyNeomezeno
Trvalé následky úrazu400 tisíc Kč
Pojištění zavazadel25 tisíc Kč
Orientační pojistné plnění cestovního pojištění.

Výše pojistných limitů se pochopitelně může měnit podle toho, jaké máte potřeby. Většina pojišťovacích společností je u středních produktů schopna nabídnout neomezené léčebné výlohy.

Cestovní pojištění – Doplňková připojištění

Nyní nemáme na mysli doplňková rizika, jak by si mohl, kdo myslet. V rámci připojištění je vhodné zaměřit se například na sportovní aktivity, kterým se chcete věnovat. V základním balíčku obvykle bývají jen klasické sporty. Jestliže vyrážíte za adrenalinem a cestovní pojištění Vás má opravdu ochránit, připlaťte si rizikové sporty. Může se jednat o lezení po horách, lyžování ve větší nadmořské výšce, sjíždění divokých řek a podobně. Vždy si důkladně pročtěte pojistné podmínky, aby se v nich nenacházela výluka spojená právě s Vaší pohybovou aktivitou nebo činností v zahraničí.