Cyklostezky v ČR, které by neměly ujít Vaší pozornosti

Cyklistika je příjemnou pohybovou aktivitou. Poznávat svět kolem ze sedla jízdního kola má jistě spoustu výhod. V první řadě jste schopni ujet poměrně dlouhou vzdálenost a vidět toho hodně. Zadruhé je tento sport méně náročný na klouby. Jestliže si u nás chcete opravdu zajezdit, přinášíme Vám zajímavé cyklostezky v ČR.

  • Lichtenštejnská stezka
  • Jetřichovický okruh
  • Okolo Třeboně
  • Cyklostezka v Českém ráji

Cyklostezky v ČR a jejich délka

Ještě, než se zaměříme na podrobnější popis jednotlivých cyklostezek, prozradíme Vám, jak jsou vlastně dlouhé. Vždyť právě tohle je jeden z rozhodujících elementů, zda se na ně vydáte a jestli je ujedete najednou. Bližší informace naleznete v tabulce prezentované níže.

CyklostezkaDélka
Lichtenštejnská cyklostezka39 km
Jetřichovický okruh22 km
Okolo Třeboně39 km
Cyklostezka v Českém ráji49 km
Kolik kilometrů měří oblíbené cyklostezky v ČR?

Cyklostezky v ČR se pochopitelně liší i svou náročností. Například Lichtenštejnská stezka je poměrně snadná. Provede Vás Jižní Moravou a ukáže Vám až dvanáct památek zanesených na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jetřichovický okruh a Okolo Třeboně

Když zvolíte Jetřichovický okruh, podíváte se do Českého Švýcarska. Středně obtížná cyklostezka Vám nabídne pískovcová města, Pravčickou bránu, ale také Rynartice a Tokáň. Ve své podstatě navazuje na Národní park Saské Švýcarsko. Stezka Okolo Třeboně se odehrává v okolí tohoto jihočeského města. Nabízí dvacet dva zajímavých zastávek, a to především přírodního charakteru. Zastavit se můžete u Sovího lesa, Spálené borkovny nebo dáte přednost kapli sv. Víta.

Další cyklostezky v ČR

Nakonec si necháme cyklostezku v Českém ráji, která je takovým malým překvapením. Prozradíme Vám totiž, kudy vede tato středně obtížná trasa. Na kole pojedete z Trutnova do Valečova, až na hrad Kost. Máte tak jistotu, že uvidíte gotické hrady, Drábské světničky a mnohé další přírodní dominanty této oblasti. Proto neseďte doma a vyrazte na cyklostezky v ČR, které toho nabízí opravdu více než dost. Poznejte naši zemi ze sedla jízdního kola. Půjde o nezapomenutelnou dovolenou.