Dovolená Thassos: Užijte si Řecké Ostrovy naplno!

Dovolená Thassos

Smaragdový ostrov Thassos

Thassos, nejsevernější řecký ostrov v Egejském moři, si vysloužil přezdívku „Smaragdový ostrov“ díky své bujné zeleni a tyrkysově modrému moři. Pokrývají ho husté borovicové lesy, olivovníky a vinice, které se táhnou až k pobřeží lemovanému nádhernými plážemi s jemným pískem. Ostrov je proslulý svou klidnou atmosférou, a proto je ideální destinací pro rodiny s dětmi a páry hledající odpočinek. Milovníci historie ocení starověké ruiny a památky, které svědčí o bohaté minulosti ostrova. Thassos je také rájem pro gurmány, kteří si mohou pochutnat na čerstvých rybách, olivovém oleji a medu, typických pro tuto oblast.

Kdy vyrazit na Thassos?

Thassos, řecký ostrov nazývaný smaragdový, láká k návštěvě po celý rok. Hlavní sezóna trvá od května do října, kdy si užijete koupání v křišťálově čistém moři a opalování na slunných plážích. Teploty vzduchu se v létě pohybují kolem 30 °C a voda dosahuje příjemných 25 °C. Pokud preferujete klidnější atmosféru, zvolte pro dovolenou na Thassosu květen, červen nebo září. V těchto měsících je počasí stále ideální pro koupání a slunění, ale ostrov není tolik zaplněn turisty. Milovníci turistiky a cyklistiky ocení jaro a podzim, kdy je počasí mírnější a příroda hýří barvami.

Nejkrásnější pláže Thassosu

Thassos, smaragdový klenot Egejského moře, se pyšní nespočtem malebných pláží, z nichž každá má své jedinečné kouzlo. Mezi ty nejkrásnější bezesporu patří zátoka Saliara s mramorově bílým pískem a tyrkysovou vodou. Dalším klenotem je Paradise Beach, která vás uchvátí exotickou atmosférou a průzračným mořem. Milovníci klidu ocení odlehlou pláž Giola, přírodní bazén s křišťálově čistou vodou. Za návštěvu stojí i Golden Beach, která je se svým zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře ideální pro rodiny s dětmi. Ať už hledáte romantiku, dobrodružství nebo relaxaci, pláže Thassosu splní všechna vaše očekávání.

Tipy na výlety

Krása České republiky tkví v rozmanitosti. Ať už jste milovníci historie, nadšenci do přírody nebo vyznavači aktivního odpočinku, na své si u nás přijde každý. Vydejte se na procházku malebnými uličkami Českého Krumlova s jeho impozantním zámkem, zažijte pohádkovou atmosféru v Telči s náměstím zapsaným na seznamu UNESCO, nebo se pokochejte krásou skalních útvarů v Českém ráji. Milovníci turistiky si přijdou na své v Krkonoších, Jeseníkách či Beskydech. Pro cyklisty se nabízí nespočet tras vinoucích se malebnou krajinou. A co teprve gurmánské zážitky? Ochutnejte tradiční českou kuchyni v některé z útulných hospůdek.

Thassoská kuchyně

Thassos, to je Řecko jak má být. Slunce, pláže a k tomu skvělé jídlo. Čerstvé ryby a mořské plody jsou samozřejmostí. Ochutnejte grilovanou chobotnici s citronem a olivovým olejem, smažené kalamáry nebo mušle na víně. Typickým thassoským pokrmem je „giouvetsi“, rýže pečená v hliněném hrnci s jehněčím masem a zeleninou. Milovníci masa ocení „souvlaki“, grilované kousky vepřového masa, nebo „gyros“, maso pečené na vertikálním rožni. Nezapomeňte ochutnat ani řecké speciality jako „moussaka“, „tzatziki“ nebo „dolmadakia“. Sladkou tečkou za jídlem pak může být „baklava“ nebo „loukoumades“. Na Thassosu si zkrátka pochutná opravdu každý.

Ubytování na Thassosu

Thassos nabízí širokou škálu ubytování pro každý vkus a rozpočet. Od luxusních hotelových komplexů s bazény a all-inclusive programy, přes útulné penziony a apartmány s kuchyňkou, až po kempy pro milovníky přírody. Většina ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti pláží, restaurací a obchodů. Mezi nejoblíbenější oblasti pro ubytování patří Limenas, hlavní město ostrova, a letoviska Potos, Golden Beach a Skala Potamias. Ceny ubytování se liší v závislosti na sezóně, lokalitě a typu ubytování. Obecně platí, že nejlevnější ubytování najdete v mimosezóně a v menších letoviscích.

Cestování po ostrově

Nejlepší způsob, jak prozkoumat ostrov, závisí na jeho velikosti a vašich preferencích. Na menších ostrovech se můžete spolehnout na pěší turistiku nebo pronájem jízdních kol. Pro větší ostrovy jsou k dispozici autobusy, taxi a pronájmy aut. Nezapomeňte se informovat o místních zvycích a pravidlech silničního provozu, pokud se rozhodnete řídit. Pro jedinečný zážitek zvažte pronájem skútru nebo lodi a prozkoumejte pobřeží a okolní ostrůvky.

Praktické informace

Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období, proto si před návštěvou raději ověřte aktuální informace na webových stránkách. Vstupné se platí a je možné zakoupit ho online nebo na místě. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Na místě je k dispozici bezplatné parkoviště s omezenou kapacitou. V areálu se nachází restaurace s nabídkou teplých i studených jídel a nápojů. Fotografování a filmování pro nekomerční účely je povoleno. Psi jsou vítáni, ale musí být na vodítku.

Publikováno: 09. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: RomanSkop

Tagy: dovolená thassos | informace o dovolené na thassosu