Dovolená Turecko Kemer: Slunce, pláže a nezapomenutelné zážitky!

Dovolená Turecko Kemer

Slunečný ráj Kemer

Kemer, perla Turecké riviéry, láká na nezapomenutelnou dovolenou pod blankytným nebem. Průzračné vody Středozemního moře omývají písečné pláže lemované palmami, zatímco v pozadí se tyčí majestátní pohoří Taurus. Dovolená Turecko Kemer je synonymem pro slunce, relaxaci a nekončící zábavu.

Ubytování a aktivity

Vyberte si z pestré nabídky hotelů, od luxusních resortů s all inclusive až po útulné penziony pro rodiny s dětmi. Dovolená v Turecku, Kemer nabízí aktivity pro každého. Milovníci vodních sportů si užijí potápění, šnorchlování, windsurfing a jízdu na vodních skútrech. Ti, co preferují odpočinek na souši, ocení procházky malebným centrem s obchůdky a restauracemi, nebo výlety do okolní přírody.

Tipy na výlety

Navštivte ruiny antického města Phaselis, prozkoumejte kaňon Göynük s vodopády a užijte si úchvatné výhledy z vrcholu hory Tahtalı. Večer si vychutnejte lahodnou tureckou kuchyni v některé z restaurací s výhledem na moře a nechte se unést atmosférou orientálního bazaru. Dovolená Turecko Kemer je zážitkem, na který se nezapomíná.

Písečné pláže a tyrkysové moře

Kemer, perla Turecké riviéry, láká na nezapomenutelnou dovolenou v Turecku. Čeká vás spojení starověké historie a okouzlující přírody. Oblast Kemeru je proslulá svými písečnými plážemi omývanými tyrkysovým mořem. Jemný písek a pozvolný vstup do vody ocení rodiny s dětmi i milovníci slunění. Pláže lemují palmy a vonící piniové háje, které poskytují příjemný stín během horkých letních dnů. Na své si přijdou i aktivní jedinci. Vyzkoušet můžete pestrou škálu vodních sportů, od šnorchlování a potápění v křišťálově čisté vodě až po windsurfing a jachting. Po dni stráveném na pláži a v moři se vydejte do centra Kemeru. Čeká vás rušný noční život s bary, restauracemi a diskotékami. Dovolená Turecko Kemer je zárukou nezapomenutelných zážitků.

Pohoří Taurus: krása a dobrodružství

Kemer, perla Turecké riviéry, láká na sluncem zalité pláže a tyrkysové moře. Málokdo ale ví, že se za touto prázdninovou kulisou tyčí majestátní pohoří Taurus. Jeho vrcholky, často pokryté sněhem, se dramaticky zvedají z pobřežní roviny a vytvářejí úchvatné panorama. Pro milovníky aktivní dovolené je Taurus výzvou i odměnou zároveň. Prozkoumejte značené turistické stezky, které vás provedou borovicovými lesy a nabídnou dechberoucí výhledy na pobřeží. Zkušení horolezci si přijdou na své na strmých skalních stěnách. Po náročném dni stráveném v horách není nic lepšího než relaxace v některé z malebných horských vesniček. Ochutnejte tradiční tureckou kuchyni a seznamte se s pohostinností místních obyvatel. Dovolená v Turecku, konkrétně v Kemeru, tak nemusí být jen o lenošení na pláži, ale i o nezapomenutelných zážitcích v divoké přírodě pohoří Taurus.

dovolená turecko kemer
Srovnání dovolených v Turecku: Kemer vs. Antalya
Vlastnost Kemer Antalya
Typ destinace Klidnější, luxusnější Rušnější, rozmanitější
Pláže Oblázkové, s pozvolným vstupem do moře Písčité i oblázkové, rozmanitější
Ceny Vyšší Nižší
Vhodné pro Páry, rodiny s dětmi hledající klid Všechny typy cestovatelů

Historie dýchá v ruinách Olymposu

Kemer, perla Turecké riviéry, láká na sluncem zalité pláže a průzračné vody Středozemního moře. Jen pár kilometrů od ruchu letovisek se ale skrývá poklad starověkého světa – ruiny antického města Olympos. Procházka tímto místem je jako cesta časem. Zachovalé sloupy, hrobky a trosky chrámů vyprávějí příběhy o dávných časech, kdy byl Olympos důležitým přístavem Lykijské říše.

Olympos byl založen ve 3. století př. n. l. a jeho strategická poloha z něj učinila významné obchodní centrum. Město prosperovalo pod nadvládou Římanů a Byzantinců, ale nakonec podlehlo arabským nájezdníkům a upadlo v zapomnění. Dnes je Olympos součástí národního parku a nabízí fascinující pohled do minulosti. Turisté se zde mohou toulat mezi ruinami, obdivovat starověkou architekturu a vychutnat si klid a ticho tohoto magického místa.

Dovolená v Turecku, konkrétně v Kemeru, tak nemusí být jen o lenošení na pláži. Výlet do Olymposu je skvělou příležitostí, jak spojit odpočinek s poznáváním historie a kultury.

Vůně koření na tržištích v Kemeru

Procházka tržišti v Kemeru je pastvou pro smysly, obzvlášť pro váš čich. Vzduch je tu hustý a teplý, nasycený exotickými vůněmi, které se linou z všudypřítomných stánků s kořením. Barevné hromady kurkumy, šafránu a chilli papriček lákají k bližšímu prozkoumání. Prodejci, zvyklí na zvědavé turisty, vám ochotně nabídnou ochutnat sušené bylinky, jejichž názvy vám možná nic neřeknou, ale jejichž aroma vás okamžitě okouzlí.

Sladká vůně skořice a hřebíčku vás přenese do pohádky Tisíce a jedné noci, štiplavé aroma římského kmínu probudí vaše chuťové pohárky a vůně čerstvě mletého pepře vás rozesměje. Nebojte se zeptat na použití jednotlivých koření v turecké kuchyni – místní vám rádi prozradí svá tajemství a recepty. Možná objevíte nové oblíbené ingredience, které dodají vašim pokrmům po návratu z dovolené v Turecku nezapomenutelnou chuť a vůni. Nezapomeňte si proto z Kemeru přivézt sáček voňavých suvenýrů, které vám budou připomínat slunečné dny strávené na Turecké riviéře.

dovolená turecko kemer

Turecká kuchyně: hostina chutí

Kemer, perla Turecké riviéry, láká na slunce, moře a také na úžasnou tureckou kuchyni. Dovolená v Turecku, obzvlášť v Kemeru, bez ochutnávky místních specialit by byla zkrátka neúplná. Turecká kuchyně je proslulá svou pestrostí, svěžestí a harmonií chutí. Čerstvá zelenina, voňavé koření, šťavnaté maso a lahodné dezerty – to vše a mnohem více na vás čeká v nespočtu restaurací a stánků s jídlem.

Neodoláte lahodným kebabům, voňavému pide, plněnému masu a sýru, nebo šťavnatým kofte, masovým kuličkám s bylinkami. Vegetariáni si pochutnají na lahodných zeleninových pokrmech, jako je imam bayildi, plněný lilek, nebo mercimek çorbası, čočková polévka. A co by to bylo za tureckou hostinu bez sladké tečky? Dopřejte si baklavu, sladký dezert z filo těsta, ořechů a medu, nebo lahodný turecký med. Dovolená Turecko Kemer je tak i skvělou příležitostí k objevování nových chutí a vůní.

Luxusní resorty pro náročné

Kemer, perla Turecké riviéry, láká na dovolenou v Turecku nejen svými nádhernými plážemi a tyrkysovým mořem, ale také nabídkou luxusních resortů pro náročné. Tyto hotelové komplexy poskytují svým hostům prvotřídní služby, komfort a nezapomenutelné zážitky. Ubytování v luxusních resortech v Kemeru uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Vybírat můžete z prostorných pokojů a suitů s dechberoucími výhledy na moře či pohoří Taurus. Součástí resortů jsou často i soukromé vily s bazény a terasami, které poskytují maximální soukromí a komfort. Gastronomie v luxusních resortech v Kemeru je pastvou pro smysly. Špičkoví kuchaři připravují speciality mezinárodní i tradiční turecké kuchyně z těch nejčerstvějších surovin. Vychutnat si můžete také širokou škálu vín z celého světa. Relaxaci a odpočinek si užijete v moderních wellness centrech s nabídkou masáží, koupelí a dalších procedur. Aktivní jedinci ocení sportovní vyžití v podobě tenisových kurtů, golfových hřišť či vodních sportů. Dovolená v Turecku, konkrétně v Kemeru, v luxusním resortu je zárukou nezapomenutelného zážitku plného pohody, luxusu a zábavy.

dovolená turecko kemer

Cenově dostupná dovolená v Turecku

Kemer, perla Turecké riviéry, láká na nezapomenutelnou dovolenou za dostupné ceny. Sluncem zalité pláže s jemným pískem a křišťálově čistou vodou Středozemního moře vytváří ideální podmínky pro relaxaci a vodní radovánky. Milovníci historie ocení blízkost antických památek, jako je Olympos nebo Phaselis, které jim umožní nahlédnout do bohaté minulosti regionu.

Kromě odpočinku na pláži nabízí Kemer i pestrou škálu aktivit. Vydejte se na lodní výlet podél malebného pobřeží, vyzkoušejte vodní sporty jako windsurfing nebo potápění, nebo se vydejte na túru do pohoří Taurus, odkud se vám naskytne dechberoucí výhled na okolí. Večer pak můžete prožít v útulných restauracích, ochutnat speciality turecké kuchyně a nasát živou atmosféru místních bazarů.

Dovolená v Turecku, konkrétně v Kemeru, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci odpočinku, zábavy a poznání za příznivou cenu. Díky široké nabídce ubytování si zde vybere každý, od rodin s dětmi až po páry toužící po romantice.

Aktivity pro rodiny s dětmi

Kemer a Turecko obecně jsou skvělým místem pro rodinnou dovolenou. Děti se zabaví na písečných plážích, stavěním hradů z písku a koupáním v průzračném moři. Aquaparky s tobogány a dalšími atrakcemi jsou zárukou zábavy pro celou rodinu. V Kemeru najdete několik aquaparků, například Aquaworld Kemer nebo DoluSu Park. Pro milovníky zvířat je tu možnost navštívit delfinárium a užít si show s delfíny a lachtany. Děti budou nadšené i z výletu lodí s proskleným dnem, kde mohou pozorovat pestrobarevný podmořský svět. Na své si přijdou i milovníci historie. V blízkosti Kemeru se nachází starověké město Phaselis s ruinami římských lázní, amfiteátru a dalších staveb. Pro aktivní rodiny je tu možnost vyzkoušet si vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění nebo windsurfing. Vydat se můžete i na pěší túru do pohoří Taurus s nádhernými výhledy na pobřeží. Večer si užijte procházku po promenádě s obchůdky a restauracemi, kde ochutnáte tradiční turecké speciality.

Noční život v Kemeru

Kemer pulzuje životem i po setmění a nabízí pestrou škálu zábavy pro noční ptáky. Centrum města se promění v rušné centrum s bary, diskotékami a kluby, kde to žije až do brzkých ranních hodin. Můžete si zatančit k rytmům populární hudby, vychutnat si živou hudbu v některém z barů nebo si jen tak posedět s přáteli u sklenky lahodného tureckého vína. Pro milovníky živé hudby a tance je tu několik klubů, kde vystupují známé turecké i mezinárodní hvězdy. Pokud hledáte klidnější večer, můžete se projít po promenádě, vychutnat si večeři v některé z restaurací s výhledem na moře nebo si dopřát vodní dýmku v tradiční turecké kavárně. Pro rodiny s dětmi jsou tu zábavní parky a lunaparky, kde se zabaví malí i velcí. Ať už hledáte jakoukoli zábavu, Kemer vás jistě nezklame.

dovolená turecko kemer

Doprava do Turecka a Kemeru

Turecko je pro Čechy dostupné letecky i pozemní cestou. Pro dovolenou v Kemeru je nejpohodlnější variantou letecká doprava. Z Prahy se do Antalye, nejbližšího mezinárodního letiště, dostanete přímým letem za zhruba 3 hodiny. Z Brna a Ostravy létají do Antalye charterové lety, které jsou často součástí zájezdů od cestovních kanceláří. Z letiště v Antalyi do Kemeru, vzdáleného přibližně 40 km, se snadno dostanete autobusem, taxi nebo objednaným transferem. Cesta autobusem trvá přibližně hodinu a je cenově nejvýhodnější. Taxi je rychlejší, ale také dražší. Pokud preferujete pohodlí a soukromí, zvolte transfer z letiště, který si můžete rezervovat předem online. Pro ty, kteří dávají přednost vlastní dopravě, je možná i cesta autem. Cesta z České republiky do Turecka je ale dlouhá a náročná a vyžaduje důkladnou přípravu. Počítejte s nutností mezinárodního řidičského průkazu, zelené karty a dálniční známky. V Turecku se jezdí vpravo a silniční síť je vcelku kvalitní. V Kemeru a okolí se dá dobře pohybovat i místní dopravou, jako jsou autobusy nebo dolmuše, což jsou sdílené taxi. Prozkoumat krásy Turecké riviéry si můžete také pronajatým autem, skútrem nebo na kole.

Tipy pro cestovatele do Kemeru

Kemer láká na sluncem zalité pláže a tyrkysové vody Středozemního moře. Než se ale do tohoto prázdninového ráje vydáte, máme pro vás pár tipů. Plážová sezóna v Kemeru trvá od května do října, kdy si užijete nejvíc slunce. Pokud ale preferujete mírnější teploty, zvolte jaro nebo podzim. V Kemeru se domluvíte anglicky, ale pár základních frází v turečtině vám otevře dveře k místní kultuře. Ochutnejte tradiční turecké speciality jako kebab, baklavu nebo turecký med. Nezapomeňte smlouvat na trzích, je to tu běžnou praxí. Kemer nabízí širokou škálu ubytování od luxusních hotelů po cenově dostupné penziony. Pokud chcete poznat i okolí Kemeru, vydejte se na výlet do antického města Phaselis nebo do kaňonu Göynük. Nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek vody, abyste se chránili před sluncem.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: dovolená turecko kemer | dovolená v turecku, kemer