Dovolená v Egyptě s dětmi: Slunce, pyramidy a zábava pro celou rodinu

Dovolená V Egyptě S Dětmi

Letenky do Egypta

Egypt láká rodiny s dětmi na nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, pláží a dobrodružství. Letenky do Egypta jsou dostupné z Prahy i Brna s přímými lety do Hurghady nebo Sharm El Sheikhu. Doba letu se pohybuje okolo 4-5 hodin, což je pro děti snesitelné. Při výběru letenek se zaměřte na rodinné balíčky, které často nabízejí slevy pro děti nebo zvýhodněné ceny zavadel. Nezapomeňte ani na možnost letů s charterovými společnostmi, které se specializují na turistické destinace a často nabízejí výhodné ceny pro rodiny s dětmi. Plánujete-li prázdninový pobyt v Egyptě s dětmi, doporučujeme rezervovat letenky s dostatečným předstihem, abyste získali nejlepší ceny a zajistili si místa v letadle.

Délka letu s dětmi

Let na dovolenou do Egypta s dětmi je často jedním z hlavních faktorů, které rodiče zvažují. Nikdo si nepřeje strávit dlouhé hodiny v letadle s znuděnými a netrpělivými dětmi. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat pro to, abyste let zvládli co nejlépe.

Doba letu do Egypta se liší v závislosti na odletovém letišti a konkrétní destinaci. Obecně platí, že let z Prahy do Hurghady trvá přibližně 4-5 hodin, zatímco let do Sharm El Sheikhu je o něco kratší, zhruba 3,5-4,5 hodiny. Je důležité si uvědomit, že se jedná o přibližné doby letu a skutečná doba letu se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách a dalších faktorech.

Při plánování dovolené v Egyptě s dětmi je vhodné zvolit let s ohledem na jejich věk a potřeby. Pro rodiny s malými dětmi mohou být vhodnější přímé lety, i když jsou obvykle dražší. Delší lety s přestupem mohou být pro malé děti únavné. Naopak, starší děti už delší let zvládnou lépe a přestup pro ně může být i zajímavým zpestřením cesty.

Transfer z letiště

Po příletu na letiště v Egyptě, ať už je to Hurghada, Marsa Alam nebo Šarm aš-Šajch, vás a vaše ratolesti bude s největší pravděpodobností očekávat delegát vaší cestovní kanceláře. Ten vás nasměruje k připravenému transferu do vašeho hotelu. Transfery jsou organizovány klimatizovanými autobusy a obvykle trvají 30 minut až hodinu a půl v závislosti na lokalitě vašeho hotelu. Pokud cestujete s malými dětmi, informujte se u své cestovní kanceláře o možnosti zapůjčení autosedačky. Některé hotely jsou od letiště vzdáleny jen pár minut jízdy, zatímco jiné se nacházejí v odlehlejších oblastech. Cesta autobusem vám ale poskytne první pohled na egyptskou krajinu a život místních obyvatel.

Cestování po Egyptě

Egypt je skvělou destinací pro rodinnou dovolenou s dětmi. Nabízí sluníčko po celý rok, krásné pláže s pozvolným vstupem do moře ideální pro nejmenší a širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie.

dovolená v egyptě s dětmi

Při plánování cesty s dětmi do Egypta je důležité vybrat vhodnou oblast. Pro rodiny s malými dětmi jsou ideální letoviska jako Hurghada, která nabízí množství písčitých pláží a aquaparků. Starší děti ocení Šarm aš-Šajch s možnostmi šnorchlování a potápění v Rudém moři.

Během své dovolené v Egyptě s dětmi nezapomeňte navštívit některé z mnoha historických památek. Pyramidy v Gíze a Sfinga jsou nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Děti zaujme i prohlídka chrámů v Luxoru a Karnaku s jejich impozantními sály a hieroglyfy.

Pokud hledáte dobrodružství, vydejte se na výlet do pouště. Projížďka na velbloudech nebo v džípech je skvělým způbem, jak poznat jinou tvář Egypta. V neposlední řadě nezapomeňte ochutnat místní speciality. Egyptská kuchyně je plná chutí a vůní a určitě si v ní každý najde to své.

Bezpečnost v Egyptě

Egypt je obecně bezpečnou destinací pro turisty, včetně rodin s dětmi. Nicméně, jako v každé zemi, je důležité dbát na základní bezpečnostní opatření. Doporučuje se cestovat s cestovní kanceláří, která má s Egyptem zkušenosti a může poskytnout aktuální informace o bezpečnostní situaci. V turistických oblastech je bezpečnost posílena a policie je viditelně přítomna. Je vhodné se vyhýbat demonstracím a shromážděním, která by mohla přerůst v násilí.

Při pobytu v hotelu dbejte na své cennosti a nenechávejte je bez dozoru. Využívejte hotelové sejfy k úschově peněz, dokladů a dalších cenností. Při pohybu mimo hotelový komplex se doporučuje nosit s sebou pouze menší obnos peněz a kopii dokladů.

V Egyptě je zakázáno fotografovat vojenské a policejní objekty. Při fotografování místních obyvatel je slušné se zeptat na svolení. Doporučuje se dodržovat místní zvyky a tradice, zejména v souvislosti s oblékáním a chováním na veřejnosti.

Pro zajištění bezproblémového pobytu se doporučuje sjednat si cestovní pojištění, které zahrnuje i případné lékařské výlohy. V případě jakýchkoli problémů nebo nouzových situací se obraťte na delegáta cestovní kanceláře nebo na českou ambasádu v Káhiře.

Pojištění na cestu

Při plánování dovolené v Egyptě s dětmi, ať už se jedná o prázdninový pobyt nebo jinou část roku, je cestovní pojištění naprostou nezbytností. Nejenže vám kryje záda v případě nenadálých zdravotních komplikací, ale poskytuje i klid na duši během celého pobytu. Představte si, že vaše ratolest dostane úpal, onemocní z exotického jídla nebo se zraní během hry na pláži. Bez cestovního pojištění by vás taková situace mohla stát nemalé peníze za ošetření, léky a případnou hospitalizaci. Cestovní pojištění pro Egypt s dětmi by mělo zahrnovat kromě krytí léčebných výloh i asistenční služby v českém jazyce, pojištění odpovědnosti za škodu a úrazové pojištění. Nezapomeňte si před cestou zkontrolovat výluky z pojištění a limity pojistného plnění, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Při výběru pojištění se zaměřte na renomované pojišťovny s dobrými referencemi a srozumitelnými pojistnými podmínkami. Nezapomeňte, že investice do kvalitního cestovního pojištění se vám mnohonásobně vrátí v podobě bezstarostné a klidné dovolené s vašimi nejmenšími.

dovolená v egyptě s dětmi

Cestovní doklady

Pro bezproblémovou dovolenou v Egyptě s dětmi je potřeba myslet na cestovní doklady. Pro vstup do země potřebují všichni, tedy i děti bez ohledu na věk, platný cestovní pas. Ten musí být platný ještě minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu z Egypta. Kromě pasu je pro turistické pobyty do 90 dnů potřeba i vízum. To lze získat předem online, nebo po příletu na letišti v Egyptě. Pro děti je nutné zažádat o vízum zvlášť, ať už online nebo na letišti. Nezapomeňte, že při vyřizování víz na letišti je potřeba počítat s delší čekací dobou a poplatkem v hotovosti, obvykle v amerických dolarech. Doporučujeme proto vyřídit víza online z pohodlí domova, ušetříte si tak čas a stres na letišti. Kromě pasu a víz je vhodné mít s sebou i kopie těchto dokladů, ať už v tištěné podobě nebo uložené v telefonu. V případě ztráty originálů vám kopie usnadní vyřizování náhradních dokladů.

Srovnání hotelů pro dovolenou v Egyptě s dětmi
Název hotelu Počet hvězdiček Aquapark Dětský klub All inclusive
Jaz Aquamarine Resort 5 Ano (6 bazénů, 9 skluzavek) Ano (4-12 let) Ano
Stella Di Mare Beach Resort & Spa 5 Ano (3 bazény, 5 skluzavek) Ano (3-12 let) Ano
Titanic Palace 5 Ano (7 bazénů, 12 skluzavek) Ano (4-12 let) Ano

Víza do Egypta

Pro bezproblémovou dovolenou v Egyptě s dětmi je potřeba myslet i na víza. Naštěstí je proces získání víz pro české občany poměrně jednoduchý. Existují dvě hlavní možnosti: vízum po příletu a e-vízum. Vízum po příletu lze získat přímo na letišti po příletu do Egypta. Pro jeho získání je potřeba mít platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu, zpáteční letenku a vyplněný vstupní formulář. Cena víza po příletu je cca 25 USD. Druhou možností je e-vízum, které lze získat online před cestou. Žádost se podává elektronicky a schválení obvykle trvá několik dní. Cena e-víza je srovnatelná s vízem po příletu. Pro rodiny s dětmi je důležité zmínit, že i každé dítě musí mít vlastní vízum, a to i v případě, že je zapsané v cestovním pase rodiče. Pro klidnou a bezstarostnou dovolenou v Egyptě s dětmi doporučujeme vyřídit víza s dostatečným předstihem a zkontrolovat si aktuální podmínky pro vstup do země na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

dovolená v egyptě s dětmi

Měna a platby v Egyptě

Oficiální měnou v Egyptě je egyptská libra (EGP), která se dělí na 100 piastrů. V turistických destinacích se ale běžně setkáte i s eurem a americkým dolarem. Pro platby v obchodech a restauracích je ale výhodnější používat místní měnu. Peníze si můžete směnit v bankách, směnárnách nebo na recepci hotelu.

Na dovolenou s dětmi v Egyptě se vyplatí vzít si s sebou hotovost. Většina obchodů a restaurací v turistických oblastech sice akceptuje platební karty, ale za jejich použití si často účtují poplatky. Hotovost se vám bude hodit i na spropitné, které je v Egyptě běžnou praxí.

Při výběru z bankomatu si dejte pozor na poplatky, které si banka může účtovat. Vybírejte si raději bankomaty renomovaných bank a vybírejte si vždy maximální možnou částku, abyste minimalizovali poplatky za výběr.

Ceny v Egyptě jsou pro české turisty obecně příznivé. Za jídlo, ubytování a zábavu zde utratíte méně než v České republice. Pokud cestujete s dětmi, počítejte s tím, že za atrakce a vstupenky do muzeí a památek zaplatíte plnou cenu i pro děti starší 6 let.

Jazyk v Egyptě

Ačkoliv je úředním jazykem v Egyptě arabština, nemusíte se bát jazykové bariéry. V turistických destinacích, jako je Hurghada, Sharm El Sheikh nebo Marsa Alam, se domluvíte anglicky bez problémů. Personál hotelů, restaurací a obchodů je zvyklý na zahraniční turisty a angličtina je pro ně běžnou záležitostí.

Pokud cestujete s dětmi, oceníte, že i mnohé animační programy v hotelích probíhají v angličtině. Děti se tak snadno zapojí do her a aktivit s ostatními dětmi. V případě potřeby vám s překladem rádi pomohou delegáti cestovních kanceláří, kteří jsou vám k dispozici po celou dobu pobytu.

dovolená v egyptě s dětmi

Nebojte se s místními obyvateli komunikovat, i když vaše znalost angličtiny není perfektní. Používejte jednoduchá slovíčka, gestikulaci a úsměv. Egypťané jsou velmi přátelští a vstřícní a určitě se s vámi domluví.

Časový posun

Let's go!

Při plánování dovolené v Egyptě s dětmi je důležité vzít v úvahu časový posun. Egypt je oproti České republice o hodinu napřed. To znamená, že když je v České republice 12:00, v Egyptě je 13:00. Pro malé děti může být adaptace na nový čas náročná. Mohou se cítit unavené během dne a mít problémy s usínáním večer.

Abyste dětem adaptaci na časový posun usnadnili, snažte se jim před odjezdem upravit spánkový režim. Posouvejte jim čas usínání a vstávání postupně o 15 minut každý den, dokud nedosáhnete požadovaného času. Během letu jim dopřejte dostatek tekutin a omezte sladké nápoje. Po příletu do Egypta se snažte co nejdříve přizpůsobit místnímu času. I když budou děti unavené, nechte je hrát si venku na sluníčku. To jim pomůže se snáze adaptovat na nový čas.

Adaptéry do zásuvky

Při plánování dovolené v Egyptě s dětmi je důležité myslet na praktické detaily, které vám zpříjemní pobyt. Jedním z nich jsou adaptéry do zásuvky. V Egyptě se používají jiné typy zásuvek než u nás, konkrétně typ C a typ F. Typ C je podobný našemu, ale zástrčka typu F, která má zemící kolíky, se do něj nevejde. Proto je nezbytné si s sebou zabalit adaptér. Adaptéry se dají snadno sehnat v každém obchodě s elektronikou nebo na letišti. Cena se pohybuje okolo 100 Kč. Pokud si nejste jistí, jaký typ adaptéru potřebujete, zeptejte se v cestovní kanceláři nebo si prostudujte informace na internetu. Sbalením adaptéru předejdete zbytečným komplikacím a budete si moci užít bezstarostnou dovolenou v Egyptě s dětmi.

Očkování a léky

Před cestou do Egypta s dětmi se vždy poraďte s vaším pediatrem o vhodných očkováních a preventivních opatřeních. Ačkoliv nejsou žádná povinná očkování pro vstup do Egypta, doporučuje se zvážit očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a dětské obrně. Pro pobyt s malými dětmi je vhodné zvážit i očkování proti rotavirům a meningokokovým infekcím.

Nezapomeňte na cestovní lékárničku, která by měla obsahovat léky proti horečce a bolesti (paracetamol nebo ibuprofen), rehydratační roztok, přípravky proti průjmu, alergii, kinetóze, repelent proti komárům a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem.

dovolená v egyptě s dětmi

V Egyptě je běžně dostupná lékařská péče, ale v turistických oblastech bývá dražší. Doporučujeme sjednat si cestovní pojištění, které pokryje i náklady na lékařské ošetření a případnou repatriaci.

Dětská výbava na cestu

Balení na dovolenou s dětmi může být náročné, zvlášť když je cílovou destinací Egypt. Vedle opalovacích krémů s vysokým faktorem a pokrývky hlavy nezapomeňte na pár nezbytností, které vám zpříjemní pobyt. Lehké bavlněné oblečení je základ, a to jak pro horké dny, tak chladnější večery. Nezapomeňte na plavky, a to ideálně dvoje, aby stihly uschnout. Pro nejmenší se hodí i neoprenové plavky chránící před sluncem. Do kufru přibalte repelent proti komárům, obzvlášť pokud cestujete v období dešťů. Důležitá je i cestovní lékárnička. Vedle základních léků na horečku, bolest a zažívací potíže přibalte i přípravky na dezinfekci a náplasti. Pro případ nachlazení se hodí nosní sprej a kapky do očí. Nezapomeňte na léky, které vaše děti užívají pravidelně. Pro dlouhou chvíli během letu nebo transferu se vám bude hodit cestovní taška plná zábavy. Oblíbené hračky, knížky, omalovánky a hry zabaví vaše ratolesti na dlouhé hodiny. Pro nejmenší nezapomeňte na dudlík, lahvičku a dostatek plenek. Nezapomeňte, že spokojené a v pohodě dítě znamená klidnější dovolenou i pro vás.

Tipy pro cestování s dětmi

Plánujete dovolenou v Egyptě s dětmi a chcete, aby si ji užili malí i velcí? Vybrat tu správnou lokalitu je klíčové. Hledejte hotely s aquaparky, dětskými kluby a animačními programy. Pláže s pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro malé děti. Nezapomeňte na opalovací krém s vysokým faktorem, kloboučky a sluneční brýle. Pro zpříjemnění horkých dnů se hodí nafukovací hračky do vody a lehké oblečení z přírodních materiálů. Při plánování výletů volte kratší vzdálenosti a časy odpovídající dětskému režimu. Pyramidy a sfinga jsou lákavé, ale pro menší děti můžou být únavné. Místo toho zvolte projížďku na velbloudech nebo návštěvu místní zoo. Nezapomeňte na cestovní lékárničku s přípravky na běžné dětské neduhy. Před cestou se informujte o doporučeném očkování a pitném režimu. Místní kuchyně nabízí spoustu lahodných a dětem přívětivých jídel, jako je kuskus, rýže, zelenina a ovoce.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: dovolená v egyptě s dětmi | prázdninový pobyt v egyptě s dětmi