Dovolená z Pardubic: Kam vyrazit za sluncem?

Dovolená Odlety Z Pardubic

Výhody dovolené s odletem z Pardubic

Pardubické letiště se stává stále oblíbenějším výchozím bodem pro dovolenou a není divu. Odlety z Pardubic s sebou nesou řadu výhod, které ocení rodiny s dětmi, páry i jednotlivci. Zapomenout můžete na stresující přesuny na vzdálená letiště. Cesta na letiště v Pardubicích je rychlá a pohodlná z mnoha koutů České republiky, ať už se rozhodnete pro cestu autem nebo autobusem. Parkování je zde navíc mnohem dostupnější a levnější než na rušných pražských parkovištích. Samotné odbavení na letišti probíhá plynule a bez zbytečných front, což vám ušetří drahocenný čas a nervy. Díky menšímu počtu bran a přehlednému značení se po letišti zorientujete hravě a bez stresu. Odlety z Pardubic často míří do oblíbených prázdninových destinací, jako je Řecko, Bulharsko, Španělsko nebo Egypt, a nabízejí tak pestrou paletu možností pro vaši dovolenou. Ať už toužíte po odpočinku na pláži, poznávání historických památek nebo aktivní dovolené, s odletem z Pardubic si zaručeně vyberete.

Dostupné destinace z Pardubic

Pardubické letiště zažívá v posledních letech nárůst popularity a stává se čím dál lákavější alternativou pro cestovatele z východních Čech. Už dávno neplatí, že odtud odletíte jen do Londýna. Nabídka destinací se rozšiřuje a zahrnuje atraktivní místa pro dovolenou u moře i poznávací zájezdy.

Milovníci slunce a moře ocení přímé lety do oblíbených prázdnatových destinací, jako je například Burgas v Bulharsku, Hurghada v Egyptě, Antalya nebo Bodrum v Turecku. Tyto destinace nabízejí krásné pláže, průzračné moře a širokou škálu hotelů a resortů pro rodiny s dětmi i páry toužící po romantické dovolené.

Pokud dáváte přednost poznávání a objevování nových kultur, potěší vás lety do historických měst s bohatou minulostí. Z Pardubic se dostanete například do Říma, Barcelony, Paříže nebo Amsterdamu.

Výhodou letů z Pardubic je kromě pestré nabídky destinací také jejich pohodlnost. Letiště je menší a přehlednější, odbavení probíhá rychle a bez zbytečných stresů. Navíc se nachází v blízkosti centra města s dobrou dostupností autem i hromadnou dopravou.

Letecké společnosti na letišti Pardubice

Letiště Pardubice v posledních letech zaznamenalo nárůst zájmu ze strany cestovatelů, a to i díky rozšiřující se nabídce letů do oblíbených dovolenkových destinací. Z letiště Pardubice aktuálně operují letecké společnosti jako Ryanair a Smartwings. Ryanair, známý svými nízkonákladovými lety, nabízí spojení do destinací jako Londýn-Stansted nebo Bergamo. Smartwings, česká letecká společnost, pak zajišťuje sezónní lety do prázdninových destinací, například do Bulharska, Řecka, Španělska nebo Egypta. Nabídka letů se může měnit v závislosti na sezóně, proto je vždy vhodné ověřit si aktuální informace na webových stránkách letiště nebo u cestovní kanceláře. Dovolená s odletem z Pardubic je tak stále dostupnější a lákavější variantou pro cestovatele z východních Čech a přilehlých oblastí.

dovolená odlety z pardubic

Tipy pro cestování z Pardubic

Pardubické letiště, to je skvělý start vaší dovolené. Než se ale vydáte za sluncem a dobrodružstvím, pár tipů se vám bude hodit. Parkování? Žádný problém, přímo u letiště najdete hlídané parkoviště za rozumnou cenu. Rezervaci si můžete zařídit online a ušetřit tak čas i peníze. Cesta na letiště je snadná i autem, i autobusem. Z centra Pardubic vám to zabere jen pár minut.

Nezapomeňte na odbavení. Online check-in vám ušetří čas na letišti. Pokud potřebujete odbavit zavazadlo, stačí ho u přepážky jen odevzdat. A co si zabalit s sebou? To záleží na destinaci, ale plavky, opalovací krém a dobrou náladu přibalte vždycky. Na letišti najdete restaurace a obchody, kde si můžete zkrátit čekání na let. Nezapomeňte si vyměnit peníze, ať máte na útratu hned po příletu.

Dovolená s odletem z Pardubic je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí cestovat pohodlně a bez stresu. Tak neváhejte a vyberte si svůj vysněný zájezd!

Parkování na letišti Pardubice

Plánujete dovolenou s odletem z Pardubic a řešíte, kde nechat auto? Parkování na letišti Pardubice je snadné a pohodlné. K dispozici je několik parkovišť s krátkodobou i dlouhodobou variantou stání. Krátkodobé parkování se nachází přímo před terminálem a je ideální pro ty, kteří se jen krátce loučí nebo vítají cestující. Pro delší stání, například po dobu vaší dovolené, je tu dlouhodobé parkoviště. To se nachází jen pár minut chůze od terminálu a nabízí výhodné ceny za parkování v řádu dnů i týdnů. Rezervace parkovacího místa předem je možná online a doporučuje se zejména v hlavní sezóně, kdy bývá letiště více vytížené. Ceny parkování se liší dle zvolené varianty a délky stání. Aktuální ceník a možnost online rezervace naleznete na webových stránkách letiště Pardubice.

Doprava na letiště Pardubice

Pardubické letiště, brána do světa pro vaši dovolenou s odletem z Pardubic, je skvěle dostupné. Ať už preferujete vlastní auto, autobus nebo vlak, cesta na letiště bude bezproblémová. Pro ty, co se rozhodnou pro vlastní dopravu, je k dispozici parkoviště přímo u terminálu. Zaparkujete tak doslova pár kroků od odletové haly. Cestujete-li raději autobusem, potěší vás přímé spoje z Pardubic i okolních měst. Jízdní řády jsou přizpůsobeny letovému řádu, takže na svůj let stihnete v pohodě dorazit. A pokud dáváte přednost vlaku, ze zastávky Pardubice hlavní nádraží vás na letiště doveze pravidelná autobusová linka. Ať už zvolíte jakoukoli možnost dopravy, na vaši dovolenou s odletem z Pardubic budete vzpomínat už od první chvíle.

dovolená odlety z pardubic

Ceny letenek z Pardubic

Pardubické letiště zažívá v posledních letech nárůst oblíbenosti a s ním roste i poptávka po letenkách. Ceny letenek z Pardubic se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako je destinace, sezóna, datum rezervace a letecká společnost. Obecně platí, že čím dříve si letenku zarezervujete, tím nižší cenu můžete očekávat. Hlavní sezóna, jako jsou letní prázdniny nebo Vánoce, s sebou přináší vyšší ceny letenek. Naopak, mimo sezónu, na jaře nebo na podzim, můžete narazit na velmi výhodné nabídky.

Z Pardubic se létá do oblíbených prázdninových destinací, jako je Egypt, Řecko, Bulharsko, Španělsko nebo Turecko. Ceny letenek do těchto destinací začínají na pár tisících korun za zpáteční let, ale v hlavní sezóně se mohou vyšplhat i na desítky tisíc korun. Pokud hledáte levnější variantu, zkuste zvážit odlety mimo hlavní sezónu nebo se poohlédněte po last minute nabídkách. Nezapomeňte sledovat i akce a slevy leteckých společností, které létají z Pardubic.

Při srovnávání cen letenek z Pardubic nezapomeňte zohlednit i další faktory, jako je například cena za zavazadla, možnost výběru sedadla nebo občerstvení na palubě. Někdy se vyplatí si připlatit za komfortnější let, jindy naopak ušetříte, pokud si vystačíte s příručním zavazadlem a svačinou z domu.

Srovnání cen s odlety z Prahy

Pardubické letiště nabízí lákavou alternativu pro dovolenou s odletem z východních Čech. Často se stává, že ceny zájezdů s odletem z Pardubic jsou příznivější než z Prahy, a to i po započítání nákladů na dopravu na letiště. Rozdíl v ceně může být patrný zejména u last minute zájezdů, kde se cestovní kanceláře snaží zaplnit poslední volná místa.

Srovnání dovolených s odletem z Pardubic
Cestovní kancelář Destinace Cena od Délka pobytu
Fischer Bulharsko (Burgas) 9 990 Kč 8 dní
Čedok Řecko (Kréta) 12 490 Kč 10 dní
Exim Tours Turecko (Antalya) 11 990 Kč 12 dní

Při srovnání cen dovolených s odlety z Prahy a Pardubic je důležité zohlednit nejen cenu samotného zájezdu, ale i další faktory. Důležitá je dostupnost letiště, parkovné, případně cena za dopravu na letiště. Pro obyvatele východních Čech je letiště v Pardubicích snadno dostupné autem i veřejnou dopravou a parkování je zde obvykle levnější než na ruzyňském letišti.

dovolená odlety z pardubic

Nevýhodou odletu z Pardubic může být omezenější výběr destinací a leteckých společností. Z Prahy létají desítky aerolinek do celého světa, zatímco z Pardubic je výběr menší. Před finálním rozhodnutím o místě odletu doporučujeme porovnat ceny zájezdů z obou letišť a zvážit všechny faktory, které pro vás hrají roli.

Inspirace na dovolenou z Pardubic

Pardubické letiště se v posledních letech stalo oblíbeným startovním bodem pro dovolenkáře z východních Čech. A není se čemu divit. Nabízí se odsud široká škála leteckých zájezdů do oblíbených prázdninových destinací. Toužíte po odpočinku na slunných plážích? Pak pro vás budou ideální lety do Řecka, Bulharska, Turecka nebo Egypta. Milovníci exotiky si přijdou na své díky letům do Tuniska, Maroka nebo na Kapverdské ostrovy.

Z Pardubic seženete zájezdy s odletem z Pardubic od všech velkých cestovních kanceláří. Stačí si jen vybrat tu pravou destinaci a termín. Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte se obrátit na pracovníky cestovní kanceláře, kteří vám s výběrem té pravé dovolené rádi pomohou. Dovolená s odletem z Pardubic má mnoho výhod. Kromě široké nabídky destinací a výhodných cen je to především komfort a úspora času. Letiště Pardubice je menší a přehlednější než rušná pražská Ruzyně, odbavení je tak rychlé a bezproblémové.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli destinaci, dovolená s odletem z Pardubic pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

Užitečné informace pro cestovatele

Pardubické letiště zažívá v posledních letech nárůst popularity, a to i díky rostoucí nabídce dovolených s odletem přímo z Pardubic. Pokud plánujete dovolenou s odletem z Pardubic, jistě oceníte pár užitečných informací. Letiště Pardubice nabízí pravidelné i charterové lety do oblíbených prázdninových destinací. Aktuální nabídku leteckých společností a destinací najdete na webových stránkách letiště. Doprava na letiště je bezproblémová. Pokud cestujete autem, můžete využít parkoviště přímo u terminálu. Další možností je doprava autobusem, zastávka se nachází jen pár kroků od odletové haly. Letiště Pardubice je menší než ruzyňské letiště, odbavení je proto rychlé a bez zbytečného čekání. Doporučujeme se ale dostavit na letiště alespoň 2 hodiny před plánovaným odletem, abyste v klidu stihli odbavení a bezpečnostní kontrolu. V odletové hale najdete občerstvení, obchody se suvenýry i duty free zónu. Wi-Fi připojení je k dispozici zdarma. Nezapomeňte si před odletem zkontrolovat platnost cestovních dokladů a cestovního pojištění. Mějte na paměti, že pro vstup do některých zemí je vyžadován platný cestovní pas.

dovolená odlety z pardubic

Recenze letů z Pardubic

Pardubické letiště, ač menší, si získává stále větší oblibu mezi cestovateli, a to hlavně díky charterovým letům směřujícím do oblíbených dovolenkových destinací. Odlety z Pardubic potěší především obyvatele východních Čech, kteří se tak vyhnou komplikované a často i drahé cestě na ruzyňské letiště. Nabídka letů z Pardubic se liší podle sezóny, ale obecně se dá říct, že pokrývá nejžádanější destinace pro letní i zimní dovolenou.

Z Pardubic se létá například do Řecka, Bulharska, Turecka, Egypta, Španělska a na další atraktivní místa. Cestovní kanceláře často nabízejí zájezdy s odletem z Pardubic za velmi příznivé ceny, a to včetně ubytování, stravy a dalších služeb. Výhodou je také kratší doba letu, která je u letů z Pardubic zpravidla o něco kratší než u letů z Prahy.

Před rezervací letu z Pardubic je dobré zkontrolovat aktuální informace o parkování na letišti a také o dostupnosti dopravy z vašeho bydliště. I když je letiště menší, nabízí veškerý potřebný komfort pro cestující, jako jsou restaurace, obchody a samozřejmě i bezcelní zóna. Let z Pardubic tak může být příjemným a pohodlným začátkem vaší dovolené.

Novinky a aktuality z letiště

Letiště Pardubice hlásí pro letošní letní sezónu bohatou nabídku destinací pro vaši dovolenou. Odlety z Pardubic jsou skvělou volbou pro cestovatele z východních Čech a blízkého okolí, kteří ocení snadnou dostupnost letiště a minimum starostí s dopravou. Mezi nejoblíbenější destinace s odletem z Pardubic patří slunečné Řecko s ostrovy Rhodos, Kréta a Zakynthos, dále turecká riviéra s centrem v Antalayi a pro milovníky exotiky je připraven Egypt s letovisky Hurghada a Marsa Alam. Nově se můžete těšit na přímé lety do Bulharska, konkrétně do Burgasu, kde na vás čekají krásné písečné pláže a bohatá historie. Pro vaši spokojenost letiště Pardubice neustále pracuje na zkvalitňování služeb a rozšiřování nabídky destinací. Aktuální informace o letech, leteckých společnostech a službách na letišti naleznete na webových stránkách letiště. Nezapomeňte si před odletem ověřit aktuální cestovní podmínky a požadavky cílové destinace. Přejeme vám příjemnou dovolenou s odletem z Pardubic!

dovolená odlety z pardubic

Tipy na ubytování v destinacích

Pardubice, východočeská perla, se stává stále oblíbenějším místem pro zahájení dovolené. Ať už vás lákají sluncem zalité pláže, horské vrcholy, nebo pulzující města, odlety z Pardubic vám otevírají bránu do celého světa. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, je důležité vybrat si ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu.

V přímořských destinacích, jako je Řecko, Bulharsko, nebo Španělsko, jsou oblíbené apartmány s kuchyňkou, které vám poskytnou větší flexibilitu a soukromí. Pro rodiny s dětmi jsou ideální hotelové komplexy s bazény, animačními programy a službami all inclusive. Pokud preferujete luxusnější dovolenou, můžete se ubytovat v butikovém hotelu s wellness centrem a výhledem na moře.

V horských oblastech, jako jsou Alpy, Tatry, nebo Krkonoše, jsou populární horské chaty a chalupy, které vám poskytnou klid a kontakt s přírodou. Pro aktivní turisty jsou k dispozici hotely s wellness centrem a nabídkou sportovních aktivit. Pokud hledáte ubytování s nádechem historie, můžete se ubytovat v horském hotelu s tradicí.

Ve městech, jako je Paříž, Řím, nebo Barcelona, ​​jsou k dispozici hotely všech kategorií, od levných hostelů až po luxusní pětihvězdičkové hotely. Pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu a životní styl, jsou ideální apartmány v centru města. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete se ubytovat v hotelu na okraji města s dobrou dostupností do centra.

Pojištění na dovolenou z Pardubic

Pardubické letiště zažívá v posledních letech nárůst zájmu o dovolené s odletem z Pardubic. S tím roste i potřeba kvalitního cestovního pojištění. Nepodceňujte jeho důležitost, i zdánlivě banální zdravotní problém v zahraničí se může nepříjemně prodražit. Na co se zaměřit při výběru pojištění na dovolenou z Pardubic? V první řadě si ujasněte, kam a jak dlouho cestujete. Pojištění pro pobyt u moře se liší od pojištění pro horskou turistiku. Důležitá je i výše krytí léčebných výloh, zavazadel a odpovědnosti za škodu. Nezapomeňte na připojištění pro případ storna zájezdu, zpoždění letu nebo ztráty dokladů. Při výběru pojišťovny srovnejte ceny a rozsah pojistné ochrany. Nebojte se využít online srovnávače, které vám usnadní orientaci v nabídkách. Pojištění na dovolenou z Pardubic si sjednejte včas a užijte si dovolenou bez starostí.

dovolená odlety z pardubic

Publikováno: 01. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: dovolená odlety z pardubic | dovolená s odletem z pardubic