Kouzelná dovolená Holandsko: Tulipány, kanály a sýry čekají!

Dovolená Holandsko

Kouzlo Holandska: Tulipány a víc

Holanďané říkají, že Bůh stvořil svět, ale Holandsko stvořili Holanďané sami. Ať už je to s tím stvořením jakkoli, jedno je jisté: Holandsko je země plná krásy a nevšedních zážitků. Dovolená v Holandsku láká na malebné vesničky s cihlovými domky, větrné mlýny, které se pomalu otáčejí ve větru, a samozřejmě na tulipány. Ty rozzáří holandskou krajinu od března do května do neuvěřitelné palety barev. Navštivte světoznámý park Keukenhof, kde se každoročně koná přehlídka milionů květů. Projděte se mezi záhony hyacintů, narcisů a tulipánů a nechte se unést jejich omamnou vůní.

Holanďané ale nejsou jen mistři v pěstování květin. Milují také jízdu na kole a celá země je protkána sítí cyklostezek. Vydejte se na kole podél kanálů, prozkoumejte holandské vesničky a města nebo si užijte piknik v přírodě. Holandsko je také zemí s bohatou historií a kulturou. Navštivte Amsterdam s jeho kanály a muzei, projděte se uličkami historického centra v Utrechtu nebo se vydejte do Delftu, rodiště slavného malíře Vermeera. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ dovolené, Holandsko vás okouzlí svou krásou, přátelskou atmosférou a spoustou možností, jak strávit volný čas.

Amsterdam: Kanály, muzea, umění

Amsterdam, hlavní město Nizozemska, je město pro procházky, jízdu na kole a plavbu po kanálech. Město je protkáno sítí malebných kanálů, které mu dodávají nezaměnitelnou atmosféru. Prozkoumejte Amsterdam z paluby lodi a užijte si výhledy na historické domy, mosty a rušné nábřeží. Dovolená v Holandsku by nebyla úplná bez návštěvy Amsterdamu.

Amsterdam je také městem muzeí. Najdete zde světoznámá muzea, jako je Rijksmuseum s mistrovskými díly holandských mistrů, Van Goghovo muzeum s největší sbírkou děl Vincenta van Gogha a Anne Frankův dům, dojemné místo připomínající hrůzy druhé světové války. Pro milovníky umění je Amsterdam skutečným rájem.

Nezapomeňte navštívit také čtvrť Jordaan s úzkými uličkami, galeriemi a kavárnami. Projděte se po květinovém trhu a nakupte si typické holandské tulipány. Večer si vychutnejte večeři v některé z mnoha restaurací a užijte si živou atmosféru nočního Amsterdamu. Dovolená v Nizozemsku vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky.

Zažijte Holandsko na kole

Nizozemsko, země tulipánů, větrných mlýnů a sýrů, je jako stvořená pro cykloturistiku. S více než 35 000 kilometry cyklostezek, rovinatým terénem a krásnou přírodou si na své přijdou rodiny s dětmi i zkušení cyklisté. Vydejte se na pohodovou cyklovýpravu podél malebných kanálů, prozkoumejte historická města a vesničky, nebo se nechte okouzlit krásou národních parků.

Plánujete-li dovolenou v Nizozemsku, zvažte zapůjčení kola. Kola jsou v Nizozemsku běžným dopravním prostředkem a infrastruktura je na ně skvěle připravena. Cyklostezky jsou dobře značené a vedou mimo rušné silnice, takže si jízdu užijete v klidu a bezpečí. Většina půjčoven kol nabízí širokou škálu kol, včetně elektrokol, dětských kol a tandemových kol.

Během své cyklistické dovolené v Nizozemsku nezapomeňte navštívit některá z nejkrásnějších míst. Mezi nejoblíbenější destinace patří Amsterdam s jeho kanály a muzei, Zaanse Schans s tradičními větrnými mlýny, pestrobarevné květinové zahrady Keukenhof nebo národní park De Hoge Veluwe s dunami, lesy a vřesovišti.

Ať už se rozhodnete pro krátký výlet nebo delší cyklistickou dovolenou, Nizozemsko vás okouzlí svou krásou a pohostinností.

Tradiční sýry a pivovarnictví

Nizozemsko, země barevných tulipánů a pohádkových kanálů, nabízí mnohem víc než jen malebnou krajinu. Pro milovníky dobrého jídla a pití je to ráj plný chutí a vůní. Holandské sýry jsou proslulé po celém světě. Gouda, Edam, Maasdam – to jsou jen některá zvučná jména, která lákají k ochutnání. Navštivte tradiční sýrové trhy v Alkmaaru, Edamu nebo Gouda a zažijte atmosféru starých časů, kdy se tu sýry prodávaly s vášní a hrdostí. Ochutnejte čerstvě uzené sýry v autentickém prostředí historických sýráren a nechte se okouzlit jejich lahodnou chutí.

A co by to bylo za nizozemskou dovolenou bez ochutnávky piva? Holandské se pyšní bohatou pivovarnickou tradicí. Zastavte se v některém z mnoha pivovarů a ochutnejte světoznámé ležáky Heineken nebo Amstel. Pokud dáváte přednost spíše menším pivovarům, vydejte se do oblastí, jako je Brabant nebo Gelderland, kde na vás čekají skryté pivní poklady. Ochutnejte piva s netradičními příchutěmi, jako je med, ovoce nebo koření, a objevte tak nové dimenze chuti. Ať už dáváte přednost sýrům, pivu nebo obojímu, vaše chuťové pohárky si v Nizozemsku přijdou na své.

Malebné vesničky a větrné mlýny

Nizozemsko, země tulipánů a sýrů, nabízí mnohem víc než jen rušná města jako Amsterdam či Rotterdam. Vydejte se na dovolenou do Holandska a objevte kouzlo malebných vesniček rozesetých po celé zemi. Projděte se úzkými uličkami lemovanými cihlovými domky s okny zdobenými muškáty. Nasajte atmosféru poklidu a starých časů, která na vás dýchne z každého kouta.

Žádná dovolená v Holandsku by nebyla úplná bez návštěvy alespoň jednoho z ikonických větrných mlýnů. Tyto majestátní stavby, kdysi sloužící k mletí obilí či odvodňování krajiny, dnes patří mezi nejfotografovanější památky. Vydejte se do skanzenu Zaanse Schans a prohlédněte si funkční mlýny zblízka. Nebo se nechte okouzlit romantickou scenérií Kinderdijku, kde se nad malebnými kanály tyčí hned 19 větrných mlýnů.

Ať už se rozhodnete pro odpočinkovou dovolenou v holandské vesničce, nebo prozkoumávání historických památek, větrné mlýny a malebné scenérie vám zaručeně učarují. Nechte se okouzlit jedinečnou atmosférou Nizozemska a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.

Rodinná dovolená v Holandsku

Hledáte perfektní destinaci pro rodinnou dovolenou? Zvažte Holandsko! Tato okouzlující země nabízí nepřeberné možnosti pro nezapomenutelný zážitek pro všechny věkové kategorie. Prozkoumejte malebné kanály Amsterdamu na výletní lodi, navštivte slavný květinový park Keukenhof s jeho ohromujícími tulipány, nebo se vydejte na kole po malebné krajině plné větrných mlýnů. Děti si užijí zábavní park Efteling s pohádkovými postavami a atrakcemi. Holandsko je také domovem mnoha muzeí, včetně Rijksmuseum s mistrovskými díly Rembrandta a Vermeera. Pro aktivní rodiny je zde možnost turistiky a cyklistiky v národních parcích, jako je Hoge Veluwe. Ubytování se nabízí v široké škále od útulných penzionů po luxusní hotely. Ať už hledáte kulturu, zábavu nebo relaxaci, dovolená v Holandsku splní očekávání celé rodiny. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako jsou sýry Gouda a Edam, stroopwafle a samozřejmě hranolky s majonézou. S přátelskou atmosférou, bezpečným prostředím a snadnou dostupností je Holandsko ideální volbou pro nezapomenutelnou rodinnou dovolenou.

Kempování a příroda Holandska

Nizozemsko, země barevných tulipánů a historických větrných mlýnů, nabízí i pro milovníky kempování a panenské přírody nezapomenutelné zážitky. Od rozlehlých písečných pláží na pobřeží Severního moře po malebná jezera a lesy ve vnitrozemí, Holandsko překvapí rozmanitostí. Pro ty, kteří touží po spojení s přírodou, je tu nespočet kempů rozesetých po celé zemi. Mnoho z nich se nachází v blízkosti národních parků, jako je De Hoge Veluwe s jeho vřesovišti a dunami, nebo Oosterschelde, ráj pro milovníky vodních sportů a pozorování ptáků.

Kempování v Nizozemsku je oblíbenou aktivitou pro rodiny s dětmi i dobrodruhy. Děti se zabaví na hřištích, v bazénech a při animačních programech, zatímco rodiče si užijí klid a pohodu. Pro aktivní jedince je tu možnost cykloturistiky, pěší turistiky nebo vodních sportů. Holandsko je protkáno sítí cyklostezek, které vás zavedou do malebných vesniček, k historickým památkám i do panenské přírody. Ať už se rozhodnete pro dovolenou v Holandsku strávenou v kempu u moře, v lese nebo u jezera, čeká vás nezapomenutelný zážitek.

Tipy pro cestovatele do Holandska

Nizozemsko, země tulipánů, větrných mlýnů a kanálů, nabízí cestovatelům jedinečný zážitek. Abyste si dovolenou užili naplno, máme pro vás pár tipů. Prozkoumejte Amsterdam z kola, jako to dělají místní. Projděte se po květinovém trhu a pokochejte se krásou barevných tulipánů. Nezapomeňte navštívit některý z tradičních sýrových trhů, kde ochutnáte pravé holandské sýry. Pokud máte rádi umění, nenechte si ujít návštěvu Rijksmuseum s díly holandských mistrů. Zažijte pravou atmosféru Holandska v malebných vesničkách, jako je Zaanse Schans s typickými větrnými mlýny. Ochutnejte místní speciality, jako jsou stroopwafels, bitterballen nebo haring. Nezapomeňte si s sebou vzít pláštěnku, počasí v Nizozemsku je známé svou proměnlivostí. Doprava je v Nizozemsku velmi dobře organizovaná, využít můžete vlaky, autobusy nebo si půjčit kolo. Pro cestování po Amsterdamu doporučujeme zakoupit si Amsterdam Travel Ticket, se kterým můžete využívat MHD neomezeně. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv program, dovolená v Nizozemsku bude nezapomenutelným zážitkem.

Doprava v Holandsku: Vlakem i lodí

Holandskem se dá cestovat mnoha způsoby, ale vlak a loď jsou jedny z nejlepších voleb pro vaši dovolenou v Holandsku. Hustá železniční síť vás spojí s Amsterdamu do Rotterdamu, Utrechtu nebo třeba Haagu. Vlaky jsou moderní, pohodlné a jezdí často. Kupte si lístek online nebo v automatu na nádraží a užijte si cestu malebnou krajinou. Prozkoumejte Amsterdam z vodní hladiny a užijte si plavbu po kanálech. Projděte se po barevných květinových trzích, navštivte některý z amsterdamských pivovarů nebo si užijte noční život. Holandsko má co nabídnout. Vyberte si vlak nebo loď a užijte si dovolenou v Holandsku naplno.

Kdy jet do Holandska: Počasí a události

Holandské počasí je známé svou nepředvídatelností. Není neobvyklé zažít všechny roční období v jednom dni! Pro příjemné teploty a méně srážek je ideální doba pro dovolenou v Holandsku od května do září. Letní měsíce, červenec a srpen, jsou nejteplejší, ale také nejrušnější a nejdražší. Jaro, zejména duben a květen, nabízí nádherné scenérie s rozkvetlými tulipány a narcisy.

Holandsko nabízí pestrou škálu událostí po celý rok. Na jaře se konají slavné květinové přehlídky, jako je Keukenhof. V létě ožívají města hudebními festivaly a venkovními akcemi. Podzim je ideální pro gurmánské zážitky, kdy se konají trhy s jídlem a slavnosti sklizně. V zimě se města rozzáří vánočními trhy a oslavami.

Při plánování dovolené v Holandsku je dobré zvážit své preference. Pokud toužíte po slunci a teplu, je léto ideální volbou. Pokud dáváte přednost klidu a krásným scenériím, zvolte jaro nebo podzim. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli roční dobu, Holandsko vás okouzlí svou krásou a pohostinností.

Publikováno: 27. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: dovolená holandsko | dovolená v holandsku