Marsa Alam: Dovolená v Egyptě pro klid i dobrodružství

Egypt Marsa Alam Dovolená

Exotická krása Marsa Alam

Marsa Alam, to je skrytý klenot na pobřeží Rudého moře. Zatímco jiná letoviska v Egyptě žijí rušným turistickým ruchem, Marsa Alam si zachovává poklidnou atmosféru a panenskou krásu. Jeho největším lákadlem je podmořský svět, který bere dech. Korálové útesy hýří barvami a životem. Potápěči i šnorchlaři se zde setkají s karetami obrovskými, delfíny, a pokud budou mít štěstí, zahlédnou i majestátního dugonga.

Podmořský ráj pro potápění

Křišťálově čistá voda, korálové útesy plné života a vraky lodí čekající na prozkoumání - to je jen zlomek toho, co nabízí podmořský svět pro potápěče. Ať už jste začátečník nebo zkušený potápěč, existuje nespočet destinací, které vám vyrazí dech. Od teplých moří Rudého moře s barevnými rybami a majestátními mantami, přes tajemné hlubiny Mexického zálivu s vraky lodí a jeskyněmi až po chladnější vody Norského moře, kde můžete pozorovat kosatky a plejtváky obrovské. Potápění otevírá dveře do světa, který je pro většinu lidí skrytý. Je to jedinečný zážitek, který vám umožní poznat krásu a rozmanitost naší planety z jiné perspektivy.

Luxusní hotelové resorty

Čes

Aktivity pro celou rodinu

Plánujete víkend s rodinou a dochází vám inspirace? Nezoufejte! Možností, jak si užít společné chvíle, je nespočet. Vydejte se na procházku do přírody a objevujte krásy českých lesů a luk. Děti se zabaví sbíráním šišek a klacíků, ze kterých pak můžete společně vytvořit originální dekorace do bytu. Pokud počasí nepřeje, zkuste navštívit některé z mnoha muzeí. Technická muzea nadchnou malé i velké kluky, milovníci historie ocení návštěvu hradu či zámku. Nezapomeňte ani na sportovní aktivity! Vyrazte na kolo, zahrajte si bowling nebo si užijte vodní radovánky v aquaparku.

Tipy na výlety v okolí

Nechce se vám trávit dovolenou na jednom místě? V okolí se nachází spousta zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Vydejte se na krátký výlet a poznejte krásy okolí! Za návštěvu určitě stojí zámek Lednice s rozlehlým parkem, kde se můžete projet na lodičkách nebo si užít piknik. Milovníci vína by si neměli nechat ujít návštěvu některého z vinných sklípků na Pálavě. Pro aktivní jedince doporučujeme výšlap na nejvyšší horu Pálavy – Děvín, odkud se vám naskytne nádherný výhled do okolí. A pokud toužíte po relaxaci, zamiřte do termálních lázní Laa an der Thaya, které leží jen kousek za hranicemi s Rakouskem.

Kdy jet do Marsa Alam

Marsa Alam se pyšní příjemným počasím po celý rok, takže je skvělou destinací bez ohledu na roční období. Pokud ale preferujete koupání v moři a opalování, ideální dobou pro návštěvu je období od dubna do října. Teploty vzduchu se v těchto měsících pohybují mezi 25 °C a 35 °C a voda v moři je krásně teplá. V letních měsících, tedy od června do srpna, může být teplota vzduchu i přes 40 °C. Pokud vám nevadí horko a chcete si užít maximální sluneční svit, je to pro vás ideální období. Pro ty, kteří preferují mírnější teploty, je vhodné období jaro a podzim. V těchto měsících se teploty pohybují kolem 20 °C až 25 °C a moře je stále příjemně teplé na koupání.

Praktické informace a tipy

Pro hladký průběh vaší cesty se vybavte podrobnou mapou oblasti a aktuální předpovědí počasí. Nezapomeňte na pevnou obuv a oblečení do každého počasí. V letních měsících se hodí pokrývka hlavy a opalovací krém, v zimě pak teplé rukavice a čepice. Nepodceňujte pitný režim a do batohu si přibalte dostatek tekutin, obzvláště v horkých dnech. V případě nouze mějte po ruce nabitý mobilní telefon s uloženými důležitými kontakty.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: egypt marsa alam dovolená | dovolená v egyptě v marsa alam