Nejdražší dovolená: Kam si miliardáři jezdí odpočinout?

Nejdražší Dovolená

Vesmírný turismus

Už jen pár let nás dělí od chvíle, kdy se podíváme do vesmíru nejen očima kosmonautů. Vesmírný turismus slibuje nezapomenutelné zážitky z cesty na oběžnou dráhu a zpět. Představte si ten pohled na modrou planetu z výšky stovek kilometrů, stav beztíže a hvězdnou oblohu bez atmosférického zkreslení. Zatím je tato možnost dostupná jen hrstce nejbohatších, ale s rozvojem technologií a konkurencí mezi společnostmi se očekává postupné snižování cen. Brzy se tak i pro běžné smrtelníky může stát let do vesmíru realitou.

Soukromé ostrovy

Představa vlastního ostrova, kde vám šumí moře do rytmu a slunce zapadá do vašich vlastních obzorů, je lákavá. Soukromé ostrovy už dávno nejsou výsadou milionářů. Existuje mnoho variant, jak si tento sen splnit, od pronájmu celého ostrova na víkend až po koupi vlastního kousku ráje. Ceny se liší podle lokality, velikosti a dostupnosti. Zatímco za menší ostrůvek v exotické destinaci zaplatíte miliony, opuštěný ostrov v severnějších vodách může být dostupnější. Než se ale do takového dobrodružství pustíte, je potřeba zvážit i praktické stránky jako je dostupnost vody a elektřiny, infrastruktura a legislativa.

Luxusní plavby

Plavby luxními loděmi nabízejí nezapomenutelné zážitky plné komfortu a elegance. Představte si, jak se probouzíte v kajutě s balkonem a výhledem na azurové moře, vychutnáváte si gurmánské speciality v prvotřídních restauracích a relaxujete v luxusních lázních. Během dne se můžete oddávat aktivitám, jako je opalování u bazénu, nakupování v buticích nebo návštěva fitness centra. Večer vás čekají okouzlující představení v divadle a živá hudba v barech. Luxusní plavby jsou ideální volbou pro páry toužící po romantické dovolené, rodiny s dětmi hledající zábavu i jednotlivce, kteří si chtějí užít ničím nerušený odpočinek.

Safari s nadstandardními službami

Toužíte po dobrodružství v divočině, ale nechcete se vzdát pohodlí? Safari s nadstandardními službami je pro vás to pravé. Zapomeňte na stísněné stany a sdílené koupelny. Ubytujte se v luxusních chatách s privátními terasami s výhledem na africkou savanu. Vychutnejte si gurmánské večeře pod hvězdnou oblohou a osvěžující koktejly u bazénu po dni plném vzrušujících safari jízd. Zkušení průvodci vám zajistí nezapomenutelné zážitky a postarají se o vaše pohodlí do posledního detailu.

Poznávací cesty s michelinskými restauracemi

Pro milovníky dobrého jídla a cestování představují michelinské restaurace neodolatelnou kombinaci. Vydejte se na gurmetské dobrodružství a objevujte nová města a regiony skrze jejich kulinářské skvosty. Naplánujte si itinerář, který propojí prohlídku památek s nezapomenutelnými gastronomickými zážitky v podnicích oceněných michelinskými hvězdami. Ochutnejte speciality šéfkuchařů, kteří se řadí mezi absolutní špičku ve svém oboru, a užijte si prvotřídní servis a atmosféru. Poznávací cesty s michelinskými restauracemi jsou ideální volbou pro výjimečné příležitosti i pro všechny, kteří si chtějí dopřát to nejlepší z gastronomie a cestování.

Ubytování v podvodních hotelech

Představte si, že se probouzíte a za oknem nevidíte nic jiného než tichý svět pod mořskou hladinou. To není sci-fi, ale realita v několika podvodních hotelech po celém světě. Tyto luxusní hotely nabízejí jedinečný zážitek z ubytování obklopeného mořským životem. Od Malediv po Dubaj, podvodní hotely lákají cestovatele, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou. Ubytování v takovém hotelu ale není levnou záležitostí a noci se pohybují v řádech tisíců dolarů. Mezi nejznámější podvodní hotely patří Poseidon Undersea Resort na Fidži a Atlantis The Palm v Dubaji.

Pronájem luxusních jachet

Toužíte po nezapomenutelné dovolené na moři, kde si budete užívat luxusu, slunce a soukromí? Pronájem luxusní jachty je tou pravou volbou! Představte si azurové moře, nádherné zátoky a okouzlující ostrovy, které čekají jen na vás. Na palubě luxusní jachty si budete užívat prvotřídní služby profesionální posádky, která se postará o vaše pohodlí a splní vám každé přání. Vybrat si můžete z široké nabídky jachet různých velikostí a vybavení, od elegantních plachetnic po moderní motorové jachty. Pronájem luxusní jachty je ideální pro romantickou dovolenou ve dvou, rodinnou plavbu i oslavu s přáteli.

Cesty za polární kruh

Polární kruh, magická hranice, za kterou v létě slunce nezapadá a v zimě nevychází. Cesty za polární kruh slibují nezapomenutelné zážitky v krajině věčného ledu a sněhu. Norsko s Lofotskými ostrovy láká na pozorování velryb a polární záři. Finsko nabízí kouzlo Laponska se soby, psími spřeženími a ubytováním v iglú. Na Islandu vás ohromí gejzíry, ledovce a vulkanická krajina. Ať už zvolíte kteroukoli destinaci, nezapomeňte na teplé oblečení a fotoaparát, abyste si z cesty přivezli ty nejkrásnější vzpomínky.

Filmové festivaly v Cannes

Cannes, město na francouzské riviéře, je synonymem pro luxus, hvězdy a hlavně – filmy. Každý rok v květnu se zde koná jeden z nejprestižnějších filmových festivalů světa – Filmový festival v Cannes. Festival je přehlídkou toho nejlepšího z filmové tvorby, a to jak z řad hollywoodských blockbusterů, tak i nezávislých a artových snímků. Zlatá palma, hlavní cena festivalu, je považována za jedno z nejvyšších ocenění ve světě filmu. Mezi další významné sekce festivalu patří soutěž Un Certain Regard, zaměřená na netradiční a autorské filmy, a sekce Quinzaine des Réalisateurs, věnovaná mladým a začínajícím tvůrcům.

Olympijské hry v luxusním stylu

Pro ty, kteří si chtějí užít olympijské hry v maximálním pohodlí a luxusu, existuje hned několik možností. Mnoho hotelů v olympijských městech nabízí speciální balíčky pro fanoušky, které zahrnují ubytování v luxusních pokojích s výhledem na sportoviště, prvotřídní stravování a vstupenky na vybrané sportovní události. Kromě toho existují i agentury specializující se na luxusní cestování, které zajišťují VIP vstupenky na olympijské hry, soukromé transfery limuzínami a exkluzivní zážitky, jako jsou večeře s olympijskými sportovci. Takový zážitek z olympijských her se ale pochopitelně neřadí mezi nejlevnější a je určen spíše pro ty nejnáročnější fanoušky.

Publikováno: 02. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: RomanSkop

Tagy: nejdražší dovolená | informace o nejdražší dovolené