Objevte dechberoucí dubaj památky: Od mrakodrapů po bazary

Dubaj Památky

Burdž Chalífa: Výšková budova

Svou úchvatnou siluetou dominující dubajskému panoramatu je Burdž Chalífa ikonou moderní architektury a symbolem ambicí Spojených arabských emirátů. Tato nejvyšší budova světa, tyčící se do neuvěřitelné výšky 828 metrů, je povinnou zastávkou pro každého návštěvníka Dubaje. Její elegantní design, inspirovaný květem hymenocallis, je tvořen třemi křídly, která se spirálovitě sbíhají k vrcholu.

Výstup na vyhlídkovou plošinu ve 124. patře, nazvanou "At the Top", nabízí dechberoucí panoramatický výhled na město, Perský záliv i okolní poušť. Za jasného dne je viditelnost až 95 kilometrů. Pro ty, kteří hledají ještě exkluzivnější zážitek, je k dispozici vyhlídka ve 148. patře, "At the Top, Burj Khalifa SKY".

Burdž Chalífa je však mnohem více než jen vyhlídková věž. Uvnitř se nachází luxusní hotel Armani Hotel Dubai, navržený samotným Giorgiem Armanim, dále rezidenční apartmány, kancelářské prostory, restaurace a obchody. Návštěvníci si zde mohou užít gurmánský zážitek v restauraci At.mosphere, nejvýše položené restauraci na světě, nebo si dopřát luxusní nákupy v Dubai Mall, jednom z největších nákupních center na světě, který se nachází přímo u paty budovy.

Dubajská fontána: Tančící voda

Dubaj, město plné superlativů, se pyšní i největší choreografickou fontánou na světě. Nachází se v srdci Downtown Dubai, u paty mrakodrapu Burdž Chalífa, a nabízí dechberoucí podívanou pro všechny smysly. Představte si vodní gejzíry, které se ve vzduchu elegantně vlní do výšky až 150 metrů, což odpovídá výšce 50patrové budovy. To vše je doprovázeno hudbou světoznámých umělců, od klasiky po moderní pop, a oslnivou světelnou show s více než 6 000 světly a 25 projektory.

Každá show trvá přibližně 5 minut a je jedinečným zážitkem. Fontána ožívá každou půlhodinu od 18:00 do 23:00 a každou show sledují davy turistů i místních obyvatel. Pro ty, kteří touží po romantickém zážitku, je tu možnost pronájmu tradiční loďky "abra" a vychutnat si magickou atmosféru přímo na hladině jezera.

Dubajská fontána je bezpochyby jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Dubaji a právem patří mezi památky, které by neměly chybět na seznamu žádného cestovatele.

Palmové ostrovy: Umělý ostrov

Jedním z nejambicióznějších projektů Dubaje a památek v Dubaji jsou bezpochyby Palmové ostrovy. Tyto umělé ostrovy, viditelné i z vesmíru, jsou důkazem lidské vynalézavosti a touhy po posouvání hranic. Nejznámějším z nich je Palm Jumeirah, ostrov ve tvaru palmy, který se stal symbolem luxusu a moderní architektury. Na jeho listech se nacházejí honosné vily, luxusní hotely a exkluzivní rezidence, které lákají turisty z celého světa.

Kromě Palm Jumeirah se v Dubaji nachází i Palm Jebel Ali a Deira Island, které jsou stále ve fázi výstavby. Tyto ostrovy slibují ještě grandióznější a luxusnější zážitky, s plánovanými zábavními parky, obchodními centry a dalšími atrakcemi. Palmové ostrovy jsou důkazem toho, že v Dubaji se meze nekladou a sny se mění v realitu. Návštěva těchto umělých ostrovů je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní nahlédnout do budoucnosti architektury a luxusu.

Burdž al-Arab: Luxusní hotel

Burdž al-Arab je ikonický hotel s tvarem plachetnice, který se stal symbolem luxusu a prosperity Dubaje. Nachází se na umělém ostrově 280 metrů od pobřeží Jumeirah Beach a je spojen s pevninou soukromým mostem. Stavba byla dokončena v roce 1999 a od té doby si získala pověst jednoho z nejluxusnějších hotelů světa.

Hotel se pyšní nejvyšším atriem na světě, soukromou pláží, devíti restauracemi a spoustou dalších luxusních zařízení. Hosté si mohou vybrat z 202 apartmánů s výhledem na moře, z nichž ten největší, Royal Suite, se rozkládá na ploše 780 metrů čtverečních. Burdž al-Arab je známý pro své služby na míru, včetně osobních komorníků, transferů vrtulníkem a široké nabídky wellness procedur.

I když se nejedná o památku v tradičním slova smyslu, Burdž al-Arab se stal neodmyslitelnou součástí panoramatu Dubaje a vyhledávanou turistickou atrakcí. Prohlídky interiéru hotelu jsou možné pouze pro ubytované hosty, ale i pohled zvenčí na tuto architektonickou perlu stojí za to.

Dubai Mall: Obří nákupní centrum

Dubai Mall je víc než jen nákupní centrum, je to zážitek sám o sobě a jedna z hlavních památek Dubaje. Jeho rozloha je ohromující, s více než 1200 obchody, 200 restauracemi a spoustou zábavy. Najdete tu luxusní značky jako Chanel, Gucci a Louis Vuitton, ale i dostupnější obchody jako Zara a H&M.

Dubai Mall ale nabízí mnohem víc než jen nakupování. Zažijte podvodní svět v Dubai Aquarium & Underwater Zoo, kde uvidíte tisíce mořských živočichů včetně žraloků a rejnoků. Nenechte si ujít ani Dubai Fountain, největší choreografickou fontánu na světě, která vás okouzlí svou světelnou a hudební show. Pro milovníky zimních sportů je tu Dubai Ice Rink, olympijské kluziště, kde si můžete zabruslit. Děti se zabaví v zábavním parku KidZania nebo v Sega Republic, ráji videoher.

Dubai Mall je zkrátka místem, kde si každý najde to své. Ať už hledáte luxusní nákupy, zábavu pro celou rodinu nebo jen chcete nasát atmosféru tohoto pulzujícího města, Dubai Mall je tou správnou volbou.

Dubai Miracle Garden: Květinová zahrada

V samém srdci Dubaje, obklopená nekonečnou pouští, se rozprostírá oáza barev a vůní - Dubai Miracle Garden. Tato květinová zahrada, zapsaná v Guinessově knize rekordů, uchvátí návštěvníky z celého světa svými neuvěřitelnými květinovými instalacemi. Více než 150 milionů květů zde vytváří fascinující obrazce, sochy a struktury, které popírají gravitaci i fantazii. Projděte se pod obřími květinovými oblouky, nechte se okouzlit dokonalostí květinových zvířat a pohádkových bytostí a užasněte nad Emirates A380, největším letadlem světa, pokrytým tisíci květin. Dubai Miracle Garden je důkazem lidské kreativity a umu a zároveň oslavou krásy a rozmanitosti přírody. Návštěva této unikátní památky je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Dubai Frame: Výhled na město

Dubai Frame, neboli "Rámeček", je úchvatná architektonická památka, která se tyčí do výšky 150 metrů a nabízí panoramatický výhled na starý i nový Dubaj. Nachází se v Zabeel Parku a je považován za jeden z nejlepších vyhlídkových bodů ve městě. Z jedné strany rámu se otevírá pohled na moderní panorama Dubaje s mrakodrapy jako Burj Khalifa a Burj Al Arab. Na druhé straně se pak můžete kochat pohledem na historickou čtvrť Deira s tradičními domy a rušnými trhy. Prosklený most spojující obě věže rámu nabízí dechberoucí výhledy a nezapomenutelný zážitek. Vstupní hala muzea v přízemí Dubai Frame mapuje historii Dubaje od rybářské vesnice po moderní metropoli. Interaktivní expozice s využitím technologií vás provedou jednotlivými etapami vývoje města. Dubai Frame je atrakcí, která by neměla chybět na seznamu žádného návštěvníka Dubaje.

Jumeirah mešita: Islámská architektura

Jumeirah mešita je jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších památek v Dubaji. Je to také jedna z mála mešit ve Spojených arabských emirátech, která je otevřena i nemuslimským návštěvníkům. Mešita byla postavena v roce 1979 v tradičním fatimském stylu a je vyrobena z bílého kamene. Má dva minarety a velkou centrální kopuli. Uvnitř mešity se nachází velká modlitební síň, která pojme až 1 200 věřících. Stěny a stropy jsou zdobeny složitými geometrickými vzory a kaligrafií.

Návštěvníci si mohou prohlédnout mešitu v rámci prohlídek s průvodcem, které se konají každý den kromě pátku. Během prohlídky se dozvíte více o islámu a kultuře Spojených arabských emirátů. Průvodci vám také rádi zodpoví vaše dotazy. Při návštěvě mešity je důležité pamatovat na vhodné oblečení. Muži by měli mít zakrytá kolena a ramena, ženy by měly mít zakryté vlasy, paže a nohy.

Jumeirah mešita je skvělým místem, kde se můžete dozvědět více o islámské kultuře a architektuře. Je to také krásná a klidná oáza uprostřed rušného města. Pokud se chystáte do Dubaje, určitě si nenechte ujít návštěvu této úchvatné památky.

Dubai Creek: Historická vodní cesta

Dubai Creek, slaná vodní cesta rozdělující Dubaj na Deiru a Bur Dubai, je tepnou města. Tato historická vodní cesta, kdysi rušné centrum obchodu s perlami a kořením, svědčí o proměně Dubaje z rybářské vesnice v moderní metropoli. Projděte se po březích zátoky a objevte tradiční trhy, abry (vodní taxi) brázdící vody a vůni koření linoucí se z obchodů. Navštivte historickou čtvrť Al Fahidi s větrnými věžemi a úzkými uličkami, které vám přiblíží minulost Dubaje. Prožijte plavbu po zátoce na tradiční lodi dhow a vychutnejte si úchvatné panorama moderní Dubaje s mrakodrapy jako Burj Khalifa a Burj Al Arab. Dubai Creek je místem, kde se snoubí historie s modernou a nabízí nezapomenutelný zážitek z pulzujícího srdce Dubaje.

Al Fahidi: Stará čtvrť Dubaje

Al Fahidi, také známá jako Bastakiya, je historická čtvrť v Dubaji, Spojené arabské emiráty. Je to jedna z nejstarších čtvrtí v Dubaji a nabízí fascinující pohled do minulosti emirátu před ropným boomem. Procházka úzkými uličkami Al Fahidi je jako cestování zpět v čase. Obdivovat můžete tradiční větrné věže, které kdysi sloužily k ochlazování domů v době před příchodem klimatizace. Domy z korálového kamene a sádry jsou krásně zachovalé a mnohé z nich dnes slouží jako muzea, umělecké galerie, kavárny a obchody se suvenýry.

Hlavní atrakce v Al Fahidi:

  • Muzeum Dubaje v pevnosti Al Fahidi: Toto muzeum sídlí v nejstarší budově v Dubaji a nabízí fascinující pohled na historii a kulturu emirátu.
  • Galerie XVA: Tato galerie se nachází v krásně zrekonstruovaném domě s větrnou věží a představuje díla současných umělců z Blízkého východu.
  • Kavárna Arabian Tea House: Tato okouzlující kavárna je ideálním místem k odpočinku a vychutnání si šálku čaje nebo kávy a tradičních arabských dezertů.

Al Fahidi je okouzlující čtvrť, která nabízí jedinečný pohled do minulosti Dubaje. Je to ideální místo k procházce, nákupu suvenýrů a nasávání atmosféry starého Dubaje.

Global Village: Kultura a zábava

Dubaj, město třpytu a luxusu, nabízí mnohem více než jen ohromující mrakodrapy a nákupní centra. Jeho kulturní scéna je stejně rozmanitá a fascinující jako jeho panorama. Prozkoumejte historickou čtvrť Al Fahidi a nechte se okouzlit tradičními větrnými věžemi a spletitými uličkami. Navštivte Dubajské muzeum a ponořte se do bohaté historie a dědictví emirátu. Zažijte pulzující atmosféru na trzích s kořením a zlatem, kde se mísí vůně a barvy z celého světa. Pro milovníky umění je tu čtvrť Alserkal Avenue, centrum pro umění a kreativitu s galeriemi, ateliéry a kavárnami. Večer se nechte unést magickou show fontán u Burdž Chalífa, nejvyšší budovy světa. Ať už hledáte historii, umění nebo zábavu, Dubaj má co nabídnout každému.

IMG Worlds of Adventure: Zábavní park

IMG Worlds of Adventure je ideální destinací pro rodiny s dětmi a milovníky adrenalinových zážitků. Tento krytý zábavní park, jeden z největších svého druhu na světě, se nachází v Dubaji a nabízí úžasnou škálu atrakcí a zábavy pro všechny věkové kategorie.

Park je rozdělen do zón s motivy populárních kreslených postaviček a filmových trháků. Děti se mohou setkat se svými oblíbenými hrdiny v zóně Cartoon Network, zatímco fanoušci komiksů si užijí jízdy a atrakce v zóně Marvel. Pro ty, kteří hledají vzrušení, je tu zóna IMG Boulevard s horskými dráhami a děsivými domy.

IMG Worlds of Adventure nabízí mnohem více než jen jízdy. Návštěvníci si mohou užít živá vystoupení, interaktivní hry a širokou škálu restaurací a obchodů. Díky klimatizovanému prostředí je park ideálním místem k úniku před dubajským horkem a užití si dne plného zábavy.

Při plánování vaší cesty do Dubaje nezapomeňte zahrnout IMG Worlds of Adventure do vašeho itineráře. Je to skvělý způsob, jak strávit den s rodinou a přáteli a užít si nezapomenutelné zážitky.

Ski Dubai: Lyžování v poušti

Ski Dubai je jedním z nejlepších příkladů toho, jak Dubaj posouvá hranice možného. Uprostřed spalující pouště se tyčí krytý lyžařský areál, který nabízí neuvěřitelný zážitek z zimních sportů po celý rok. Představte si, že ráno relaxujete na pláži a odpoledne už brázíte sjezdovky pokryté pravým sněhem! Ski Dubai je domovem pěti sjezdovek s různou obtížností, takže si tu užijí začátečníci i zkušení lyžaři. Pro ty nejmenší je tu Snow Park, kde se můžou vyřádit na sněhových kopečcích, bobovat nebo si postavit sněhuláka.

Ať už se chcete naučit lyžovat, zdokonalit své dovednosti nebo si jen užít trochu sněhové zábavy, Ski Dubai je skvělou volbou. Nezapomeňte si ale rezervovat vstupenky online, abyste měli jistotu, že se na vás dostane. Ski Dubai je jen jednou z mnoha úžasných atrakcí, které Dubaj nabízí. Mezi další památky v Dubaji patří například Burdž Chalífa, nejvyšší budova světa, nebo Dubai Mall, jedno z největších nákupních center na světě.

Dubai Opera: Kulturní centrum

Dubaj, město známé svými architektonickými zázraky a luxusním životním stylem, se může pochlubit také pulzující kulturní scénou. V jejím srdci leží Dubajská opera, architektonický skvost, který se stal symbolem kulturního rozmachu města. Tato ikonická budova, inspirovaná tradičními arabskými loděmi dhow, hostí širokou škálu představení, od opery a baletu po koncerty a divadelní hry.

Dubajská opera, která byla otevřena v roce 2016, se rychle stala jednou z nejvýznamnějších památek Dubaje. Její elegantní design a moderní vybavení z ní činí ideální místo pro pořádání světových uměleckých akcí. Díky své poloze v centru Dubaje, v blízkosti dalších ikonických památek, jako je Burdž Chalífa a Dubajská fontána, je Dubajská opera snadno dostupná pro turisty i místní obyvatele.

Návštěva Dubajské opery není jen o sledování představení, ale také o zážitku z jedinečné atmosféry a architektury. Prohlídky s průvodcem jsou k dispozici pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii a designu budovy. Svou polohou, architekturou a programem se Dubajská opera stala nedílnou součástí kulturní identity Dubaje a místem setkávání milovníků umění z celého světa.

Kite Beach: Pláž a vodní sporty

Kite Beach je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, písku a vodních sportů v Dubaji. Nachází se v prestižní čtvrti Jumeirah a nabízí úchvatný výhled na panorama Dubaje, včetně ikonického Burdž Chalífa. Pláž je proslulá svými stálými větry, které vytvářejí ideální podmínky pro kitesurfing. Mnoho turistů i místních obyvatel sem míří, aby si užili adrenalinové jízdy na vlnách.

Kromě kitesurfingu nabízí Kite Beach také širokou škálu dalších aktivit, jako je paddleboarding, volejbal, jízda na kajaku a mnoho dalšího. Po dni stráveném na pláži si můžete odpočinout v jedné z mnoha restaurací a kaváren, které lemují pobřeží. Můžete si pochutnat na osvěžujících nápojích, lahodném jídle a zároveň si vychutnat úžasný výhled na moře.

Kite Beach je skvělým místem pro rodiny s dětmi. Děti se zde zabaví na hřištích, zatímco rodiče si mohou odpočinout a užít si slunce. Pláž je dobře udržovaná a čistá, s veškerým potřebným zázemím, jako jsou sprchy, toalety a převlékárny.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: dubaj památky | památky v dubaji