Objevte skryté kouzlo Stuttgartu: Památky, které vás uchvátí

Stuttgart Památky

Stuttgartský zámek

St

Wilhelma – zoo a botanická

Wilhelma v německém Stuttgartu není jen tak obyčejná zoologická zahrada. Je to fascinující spojení zoo a botanické zahrady, které nabízí jedinečný zážitek pro všechny milovníky přírody. Procházejte se skrze historické skleníky s exotickými rostlinami z celého světa a obdivujte pestrobarevné orchideje, majestátní palmy a křehké kapradiny. Jen pár kroků odtud vás uchvátí svět zvířat. Seznamte se s majestátními slony, hravými šimpanzi a elegantními žirafami. Wilhelma je domovem pro více než 1000 druhů zvířat, od drobných hmyzů po impozantní gorily. Prožijte nezapomenutelný den v srdci Stuttgartu a nechte se okouzlit krásou a rozmanitostí fauny a flóry.

Mercedes-Benz a Porsche muzea

Pro milovníky aut jsou muzea Mercedes-Benz a Porsche v Německu povinnou zastávkou. Muzeum Mercedes-Benz ve Stuttgartu nabízí fascinující cestu historií této ikonické značky, od prvních dnů motorismu až po nejnovější modely. Prohlédnout si zde můžete přes 160 vozidel a tisíce exponátů. Nedaleko Stuttgartu, ve městě Zuffenhausen, se nachází muzeum Porsche. Zde se ponoříte do světa sportovních vozů a legendárních závodních modelů. Obě muzea nabízejí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu a nadchnou nejen automobilové nadšence.

Televizní věž Stuttgart

Televizní věž Stuttgart, stojící na kopci Bopser ve Stuttgartu, je první televizní věží na světě postavenou z betonu. Tyčí se do výšky 216,6 metrů a je významnou dominantou města. Byla postavena v letech 1954 až 1956 podle návrhu architekta Fritze Leonhardta. Věž je oblíbeným turistickým cílem a nabízí úchvatný panoramatický výhled na Stuttgart a okolí. Věž je vybavena vyhlídkovou plošinou ve výšce 152 metrů a restaurací ve výšce 150 metrů.

Státní galerie Stuttgart

Státní galerie Stuttgart (Staatsgalerie Stuttgart) patří mezi nejvýznamnější muzea umění v Německu. Nachází se ve Stuttgartu, hlavním městě Bádenska-Württemberska. Galerie byla založena v roce 1843 a pyšní se rozsáhlou sbírkou, která zahrnuje díla od středověku až po současnost. Návštěvníci zde mohou obdivovat mistrovská díla starých mistrů, německých expresionistů, Pabla Picassa a mnoha dalších. Architektonicky zajímavá budova galerie je sama o sobě uměleckým dílem a nabízí úchvatný výhled na město.

Knihovna Stuttgart

Moderní architektonický skvost, to je knihovna ve Stuttgartu. Stavba z roku 2011, kterou navrhl Eun Young Yi, je pastvou pro oči. Budova má tvar krychle s fasádou z betonu a skla. Interiér je laděný do bílé barvy, která mu dodává vzdušnost a čistotu. Knihovna se pyšní rozsáhlým knižním fondem a moderním vybavením. Návštěvníci zde najdou klidné studovny, počítačové místnosti i kavárnu. Knihovna Stuttgart je oblíbeným místem nejen pro studenty, ale i pro širokou veřejnost.

Schlossplatz – srdce města

Zámecké náměstí, často nazývané srdcem města, je živoucím centrem dění. Dominantou náměstí je bezpochyby velkolepý zámek, který se tyčí nad okolní zástavbou. Náměstí je obklopeno malebnými domy s pestrými fasádami a historickými podloubími, kde se nacházejí útulné kavárny, restaurace a obchody. Místní i turisté se zde setkávají, aby si vychutnali šálek kávy, nasáli atmosféru a obdivovali krásu historické architektury. Zámecké náměstí je také dějištěm mnoha kulturních akcí, koncertů a trhů, které mu dodávají na živosti a atraktivitě.

Procházka Rosengartenem

Rosengarten, neboli Růžová zahrada, je kouzelné místo v srdci Prahy. Procházka touto zahradou je jako cesta časem a nabízí úchvatné výhledy na město. Mezi upravenými záhony a stinnými alejemi se můžete kochat krásou vzácných růží, vonných bylin a okrasných dřevin. Zahrada je domovem i několika zajímavých staveb, jako je Letohrádek královny Anny a kostel sv. Vavřince. Vychutnejte si klidnou atmosféru a nechte se okouzlit krásou Rosengartenu.

Publikováno: 04. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: stuttgart památky | památky ve stuttgartu