Rakousko volá! Tipy na nezapomenutelnou dovolenou v létě.

Rakousko Dovolená V Létě

Autem do Rakouska

Cesta autem do Rakouska je pro Čechy oblíbenou volbou. Nejenže je to náš soused, ale nabízí i nádhernou přírodu a kulturní vyžití. Před cestou si ale nezapomeňte zkontrolovat platnost dokladů, a to jak vašich, tak i vašeho auta. Dálniční známka je v Rakousku povinná, pořídíte ji na hranicích nebo online. Nezapomeňte ani na reflexní vestu a lékárničku, které jsou v Rakousku povinné pro všechny cestující. Při plánování trasy se vyhněte alpským průsmykům v zimních měsících, kdy hrozí jejich uzavření kvůli sněhu. Ať už se chystáte do Vídně, Salzburku nebo na lyže do Alp, přejeme šťastnou cestu!

Cestování vlakem

Cestování vlakem má své nezaměnitelné kouzlo. Pohodlně se usaďte, relaxujte a sledujte krajinu míhající se za oknem. Žádné zácpy, žádné hledání parkovacího místa, jen vy a krása okolního světa. Moderní vlaky nabízejí komfort a zábavu v podobě wifi připojení, občerstvení a pohodlných sedadel. Cestování vlakem je navíc šetrnější k životnímu prostředí než jízda autem. Ať už se vydáte na romantický výlet do hor, nebo za poznáním do pulzujícího města, vlak je skvělou volbou. Nezapomeňte si včas rezervovat jízdenky, ať vám neujedou ty nejvýhodnější nabídky.

Autobusy do Rakouska

Cestování autobusem do Rakouska je pohodlná a cenově dostupná alternativa k jízdě autem nebo létání. Mnoho autobusových společností nabízí pravidelné spoje z České republiky do Vídně, Salzburgu, Innsbrucku a dalších oblíbených destinací. Cesta autobusem vám umožní užít si krásnou rakouskou krajinu a zároveň si odpočinout a relaxovat. Moderní autobusy jsou vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací a často i Wi-Fi připojením. Jízdenky si můžete snadno rezervovat online nebo zakoupit na autobusových nádražích. Nezapomeňte si zkontrolovat aktuální jízdní řády a ceny.

Letenky a letiště

Plánování cesty začíná letenkami. Existuje mnoho internetových vyhledávačů, které porovnávají ceny letenek od různých leteckých společností. Mezi nejoblíbenější patří Kiwi.com, Skyscanner a Google Flights. Při výběru letenky zvažte nejen cenu, ale i čas odletu a příletu, počet přestupů a délku cesty. Nezapomeňte také na zavazadla - některé aerolinky si účtují poplatky za odbavená zavazadla. Po příletu na letiště se řiďte informačními tabulemi. Check-in přepážky, bezpečnostní kontroly a odletové brány bývají označeny. Na letišti se obvykle nachází restaurace, obchody a směnárny.

MHD v Rakousku

Rakousko se pyšní skvěle fungující a rozsáhlou sítí MHD, která zahrnuje vlaky, autobusy a tramvaje. Ve velkých městech jako Vídeň, Graz nebo Salzburg se pohodlně dopravíte metrem (U-Bahn). Jízdenky platí ve všech typech MHD v rámci jedné zóny a dají se koupit v automatech, trafikách nebo i u řidiče. Ceny se liší podle zón a délky platnosti. Pro turisty jsou k dispozici výhodné vícedenní jízdenky. Pokud plánujete cestovat po Rakousku, MHD je skvělou volbou. Nejenže ušetříte peníze za benzín a parkování, ale vyhnete se i stresu z řízení v neznámém prostředí.

Rakouská dálniční známka

Rakouská dálniční známka je nezbytná pro všechny motoristy, kteří chtějí využívat rakouské dálnice a rychlostní silnice. Známku je nutné mít viditelně umístěnou na čelním skle vozidla. Existují tři druhy známek: desetidenní, dvouměsíční a roční. Cena se liší v závislosti na typu vozidla a délce platnosti. Známku je možné zakoupit na čerpacích stanicích, v traficech a online. Pokuta za jízdu bez platné dálniční známky je vysoká, proto je důležité si platnost známky vždy zkontrolovat.

Kempování v Rakousku

Rakousko je pro Čechy oblíbenou destinací pro kempování a to z dobrého důvodu. Nabízí nádhernou alpskou krajinu, křišťálově čistá jezera a širokou škálu kempů pro každý vkus a rozpočet. Ať už hledáte klidné místo u jezera nebo rušnější kemp s bazénem a animačními programy, v Rakousku si vybere každý.

Mezi nejoblíbenější regiony pro kempování patří Salcbursko, Korutany a Tyrolsko. Salcbursko láká na jezera Zell am See a Wolfgangsee, Korutany na teplá jezera vhodná ke koupání a Tyrolsko na úchvatné horské scenérie.

Při plánování dovolené v kempu v Rakousku nezapomeňte na platnou kempingovou kartu a včasnou rezervaci, obzvláště cestujete-li v hlavní sezóně.

Publikováno: 14. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: rakousko dovolená v létě | letní dovolená v rakousku