Romantické úniky z Brna: Tipy na výlety pro zamilované

Romantické Výlety V Okolí Brna

Zámek Lednice: Pohádková procházka růžovou zahradou

Procházka zámeckým parkem v Lednici je jako pohádkový sen, ale krása Růžové zahrady je kapitolou sama pro sebe. Stovky odrůd růží, od něžných pastelových po zářivě rudé, tu vytváří omamnou symfonii barev a vůní. Projděte se romantickými zákoutími, obdivujte oblouky růžových keřů a nechte se unést touto smyslnou explozí. Nejlepší čas k návštěvě je pozdní jaro a začátek léta, kdy jsou růže v plném květu a jejich vůně je nejintenzivnější. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát – Růžová zahrada nabízí nespočet romantických zákoutí, která přímo lákají k zachycení.

Pálava: Piknik s výhledem na vinice

Pálava je jako stvořená pro romantické pikniky s výhledem na nekonečné vinice. Jen si to představte: slunce pomalu zapadá, vzduch voní po letním večeru a vy si s vaší drahou polovičkou vychutnáváte lahodné víno a domácí dobroty. Abyste si piknik užili co nejvíc, nezapomeňte na deku, piknikový koš a samozřejmě lahev dobrého vína z Pálavy. Pro romantickou atmosféru přibalte svíčky a kytici lučního kvítí. Ať už se rozhodnete pro piknik na vrcholu Pálavy s výhledem na vinice, nebo si najdete klidné místečko u jezera, nezapomeňte si užít kouzlo okamžiku. Pálava je ideálním místem pro chvíle strávené s vašimi blízkými.

Moravský kras: Ztraceni v labyrintu jeskyní

Moravský kras, labyrint podzemních chodeb a dómů, uchvátí každého dobrodruha. Více než 1100 jeskyní zdobí tuto oblast, z nichž pět je přístupných veřejnosti. Projděte se Punkevními jeskyněmi s jejich slavným Macochou, nejhlubší propastí svého druhu v České republice. Nechte se okouzlit krápníkovou výzdobou v Kateřinské jeskyni, proslulé svou úžasnou akustikou. Balcarka zase láká na dómy s barevnými sintrovými náteky. Ať už zvolíte jakoukoli cestu, Moravský kras vám nabídne nezapomenutelný zážitek z hlubin země.

Telč: Romantika na náměstí zapsaném v UNESCO

Malebné město Telč, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, vás okouzlí svou romantickou atmosférou. Dominantou náměstí Zachariáše z Hradce jsou renesanční domy s pestrými štíty a podloubími, které vytvářejí nezapomenutelnou kulisu. Projděte se po dlažbě, nasajte atmosféru historie a objevte kouzlo skrytých zákoutí. Nenechte si ujít ani návštěvu telčského zámku, který patří k nejkrásnějším v České republice.