Sluneční polibky a azurové moře: Objevte kouzlo dovolené na Gran Canaria

Dovolená Gran Canaria

Gran Canaria: Ostrov věčného jara

Gran Canaria, největší z Kanárských ostrovů, si vysloužila přezdívku „ostrov věčného jara“ pro své stabilní a příjemné klima po celý rok. Průměrné teploty se zde pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia, a to i v zimních měsících. Díky tomu je Gran Canaria ideální destinací pro ty, kteří chtějí uniknout chladnému počasí a užít si slunce i v období, kdy je v České republice zima. Ostrov nabízí rozmanitou škálu aktivit, od odpočinku na plážích s jemným pískem přes pěší turistiku v sopečných horách až po poznávání malebných vesniček a historických památek.

Pláže pro každý vkus

Česká republika sice mořem neoplývá, to ale neznamená, že si u nás neužijete koupání a slunění. Naopak! Najdete tu pláže pro každý vkus. Toužíte po písečné pláži s pozvolným vstupem do vody, ideální pro rodiny s dětmi? Pak se vydejte k Máchovu jezeru. Preferujete spíše koupání v zatopených lomech s křišťálově čistou vodou? V tom případě navštivte lom Velká Amerika. A pokud hledáte klid a romantiku u vody, vydejte se k některému z našich rybníků, třeba k rybníku Svět.

Vulkanická krása a divoká příroda

Island je země ohně a ledu, kde se dramatická vulkanická krajina setkává s mohutnými ledovci. Sopky, často ukryté pod ledovými čepicemi, formují krajinu neuvěřitelnými způsoby a vytváří fascinující útvary jako jsou gejzíry, horké prameny a lávová pole. Tato divoká krása přitahuje dobrodruhy a milovníky přírody z celého světa, kteří se vydávají na túry do drsných hor, prozkoumávají ledové jeskyně a obdivují sílu přírody v jejím nejsyrovějším projevu.

Po stopách Kryštofa Kolumba

Kryštof Kolumbus, odvážný janovský mořeplavec, navždy změnil svět svou výpravou v roce 1492. Jeho cílem bylo najít západní cestu do Indie, ale místo toho narazil na Bahamy a otevřel dveře evropské kolonizaci Ameriky. Kolumbova cesta, financovaná španělskými panovníky, trvala 36 dní a vedla přes Atlantský oceán. I když Kolumbus věřil, že dorazil do Indie, jeho objev měl dalekosáhlé důsledky pro Evropu i Ameriku. Jeho plavba zahájila éru objevů a kolonizace, která navždy změnila mapu světa a osudy milionů lidí.

Aktivní dovolená pro dobrodruhy

Pro milovníky adrenalinu a nezapomenutelných zážitků je aktivní dovolená tou pravou volbou. Česká republika nabízí nepřeberné možnosti pro dobrodruhy všech věkových kategorií a fyzických zdatností. Vyzkoušejte si lezení po skalách v Českém ráji, sjezd divoké vody na Vltavě nebo rafting na Sázavě. Pro ty, kteří preferují výšky, je tu paragliding v Krkonoších nebo tandemový seskok padákem. Milovníci cyklistiky si užijí stovky kilometrů značených cyklostezek v malebné krajině. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli aktivitu, nezapomeňte na bezpečnost a kvalitní vybavení.

Kanárská kuchyně: Chuť exotiky

Kanárské ostrovy, to není jen slunce a pláže, ale i pestrá kuchyně plná chutí a vůní. Díky své poloze v Atlantském oceánu a subtropickému klimatu se zde daří čerstvým rybám, mořským plodům, exotickému ovoci a zelenině. Typickým kanárským pokrmem jsou „papas arrugadas“ – malé vrásčité brambory vařené ve slané vodě, podávané s pikantní omáčkou „mojo“. Ochutnat byste měli i „gofio“, praženou mouku z různých obilovin, která se přidává do polévek, dezertů i hlavních jídel. Z masa dominuje králičí maso, jehněčí a kozí maso, často připravované na grilu nebo v troubě s bylinkami. Kanárská kuchyně je fúzí španělských, afrických a latinskoamerických vlivů, a proto si na své přijde opravdu každý.

Tipy na ubytování a dopravu

Praha nabízí nepřeberné možnosti ubytování, od luxusních hotelů po dostupnější hostely. Pokud hledáte ubytování v centru dění, zaměřte se na Staré Město a Malou Stranu. Pro klidnější atmosféru a nižší ceny zkuste čtvrti jako Vinohrady nebo Žižkov.

Po Praze se snadno dopravíte metrem, tramvají nebo autobusem. Jízdenky zakoupíte v automatech (platba kartou i hotově) nebo trafikách. Pro kratší vzdálenosti se vydejte pěšky, centrum města je poměrně kompaktní. Pokud plánujete výlety do okolí, zvažte pronájem auta.

Gran Canaria: Dovolená snů na dosah

Gran Canaria, španělský klenot Kanárských ostrovů, láká na nezaputelnou dovolenou plnou slunce, pláží a zábavy. Díky příjemnému klimatu s celoročně teplým počasím si tu užijete dovolenou snů v každém ročním období. Čekají vás kilometry zlatavých pláží omývaných tyrkysovým Atlantikem, ideální pro lenošení, koupání a vodní sporty. Aktivní jedince potěší možnost pěší turistiky v sopečných horách, cyklovýletů malebnou krajinou nebo golfu s výhledy na oceán. Večer se ostrov rozzáří spoustou restaurací, barů a klubů, kde můžete ochutnat místní speciality a užít si živou atmosféru. Gran Canaria je zkrátka ideální destinací pro všechny, kteří touží po slunci, odpočinku a nezapomenutelných zážitcích.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: dovolená gran canaria | dovolená na gran canarii