Tahiti dovolená: Exotický ráj na dosah

Tahiti Dovolená

Letenky na Tahiti

Tahiti, to je synonymum pro ráj na zemi. Tyrkysové laguny, bílé písečné pláže a bujná vegetace lákají k romantické dovolené. Letenky na Tahiti ale nepatří mezi nejlevnější. Cena se odvíjí od sezóny, letecké společnosti a dostupnosti. Obecně platí, že nejdražší letenky jsou v hlavní sezóně, tedy od června do srpna a od prosince do ledna. Naopak nejvýhodnější ceny letenek na Tahiti najdete mimo sezónu, v období od února do května a od září do listopadu. Letenky na Tahiti se obvykle skládají z několika úseků, s přestupem v Los Angeles, Paříži nebo Aucklandu. Doba letu se pohybuje okolo 24 hodin a více, v závislosti na délce přestupu. Pro nalezení nejvýhodnější ceny letenky na Tahiti doporučujeme využít online srovnávače letenek, které porovnávají ceny od různých leteckých společností. Při plánování dovolené na Tahiti nezapomeňte na vízum, pokud cestujete na dobu delší než 90 dní. Více informací o vízech a vstupních podmínkách na Tahiti naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Délka letu, ceny, tipy

Délka letu na Tahiti z Prahy se pohybuje okolo 22-26 hodin, záleží na zvolených spojích a délce přestupů. Přímý let bohužel neexistuje, nejčastěji se létá s přestupem v Paříži nebo Los Angeles. Cena letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, počítejte ale s částkou od 40 000 Kč výše za zpáteční letenku v ekonomické třídě. Pokud plánujete dovolenou na Tahiti, určitě si ji zarezervujte s dostatečným předstihem, ať máte jistotu dobrých cen a dostupnosti ubytování. Tahiti je luxusní destinace, proto se připravte na vyšší ceny než v jiných částech světa. Ubytování v luxusním resortu vás může vyjít na desítky tisíc korun za noc, ale najdete i levnější penziony a ubytování v soukromí. Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění, které zahrnuje i léčebné výlohy, a vzít si s sebou dostatek hotovosti v místní měně (CFP frank). Na Tahiti se domluvíte francouzsky a tahitsky, ale v turistických oblastech se domluvíte i anglicky. Mezi nejoblíbenější aktivity na Tahiti patří potápění, šnorchlování, surfování, plavba na lodi a relaxace na plážích. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako poisson cru (syrová ryba marinovaná v limetkové šťávě) nebo poulet fafa (kuře s kokosovým mlékem a špenátem).

Cestování po Tahiti

Tahiti, to je synonymum pro ráj na zemi. Tyrkysové laguny, bílé písečné pláže a bujná vegetace lákají k romantické dovolené. Ať už sníte o relaxaci v luxusním bungalovu nad vodou nebo o dobrodružství v divoké přírodě, Tahiti splní vaše očekávání.

Prozkoumejte ostrov Moorea s jeho majestátními sopečnými vrcholky, ideálními pro pěší turistiku s dechberoucími výhledy. Zažijte polynéskou kulturu na ostrově Raiatea, posvátném místě s magickou atmosférou. Potápěči si zamilují bohatý podmořský svět ostrova Bora Bora, kde se prohánějí pestrobarevné ryby a majestátní manty.

Při plánování dovolené na Tahiti nezapomeňte na:

Letenka: Přímé lety z Evropy nejsou dostupné, počítejte s přestupem, například v Los Angeles.

Vízum: Pro turistické pobyty do 90 dnů není vízum potřeba.

Měna: Oficiální měnou je CFP frank, ale akceptují se i eura a americké dolary.

Jazyk: Úředním jazykem je francouzština, ale domluvíte se i anglicky.

Očkování: Doporučuje se očkování proti žloutenkám typu A a B a břišnímu tyfu.

Tahiti nabízí ubytování pro každý rozpočet, od luxusních resortů po cenově dostupnější penziony. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako poisson cru (syrová ryba marinovaná v limetkové šťávě) nebo taro (tropická hlíza). Ať už se rozhodnete pro jakoukoli aktivitu, dovolená na Tahiti bude nezapomenutelným zážitkem.

Autopůjčovny, ceny, tipy

Ačkoliv Tahiti a jeho ostrovy svádí k relaxaci na pláži, k prozkoumání krás této destinace se bude hodit auto. Naštěstí je zdejší síť autopůjčoven poměrně široká a nabízí vozy pro každý rozpočet a potřebu. Ceny se liší v závislosti na sezóně, délce pronájmu a typu auta. Obecně se dá říct, že nejlevnější auta se dají pronajmout od zhruba 1 500 Kč za den, luxusnější modely pak vyjdou dráž.

Při výběru autopůjčovny se vyplatí porovnat ceny a podmínky u více společností. Mezi ty nejznámější patří Hertz, Avis, Europcar, ale i lokální firmy. Nezapomeňte si zkontrolovat, zda je v ceně zahrnuto pojištění a jaká je politika v případě nehody.

Na Tahiti se řídí vpravo a silnice jsou obecně v dobrém stavu. Doprava ve městech může být hustší, ale mimo ně si užijete klidnější jízdu. Prozkoumejte hornaté vnitrozemí, skryté pláže a malebné vesničky s větrem ve vlasech. Jen nezapomeňte na opalovací krém!

Veřejná doprava na Tahiti

Tahiti, perla Tichého oceánu, láká cestovatele svými tyrkysovými lagunami, bujnou vegetací a polynéskou kulturou. Při plánování vaší tahiti dovolené je užitečné seznámit se s možnostmi dopravy, abyste si užili bezproblémový a nezapomenutelný pobyt.

Ačkoliv je Tahiti největším ostrovem Francouzské Polynésie, je stále relativně malé a dá se snadno prozkoumat. Veřejná doprava na Tahiti je dostupná, ale omezená. Hlavním dopravním prostředkem po ostrově jsou autobusy Le Truck, které jezdí po hlavních silnicích a nabízejí autentický zážitek z místního života. Jízdní řády autobusů Le Truck se mohou lišit, proto je vhodné si je ověřit předem.

Pro větší flexibilitu a možnost objevovat odlehlé zátoky a pláže je ideální pronájem auta. Na Tahiti najdete několik autopůjčoven, které nabízejí širokou škálu vozidel. Pro jízdu po ostrově budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz.

Pokud se chcete dopravovat mezi ostrovy Francouzské Polynésie, máte k dispozici trajekty a vnitrostátní lety. Trajekty spojují hlavní ostrovy a nabízejí malebnou plavbu Tichým oceánem. Vnitrostátní lety provozuje společnost Air Tahiti a jsou ideální pro cestování na delší vzdálenosti.

Autobusy, trajekty, ceny

Na Tahiti a jejích ostrovech jezdí spolehlivá síť autobusů zvaná "Le Truck". Jízdenky jsou levné, ale autobusy nebývají klimatizované. Prozkoumávání ostrova autobusem je dobrodružství samo o sobě a skvělý způsob, jak poznat místní.

Mezi ostrovy se nejčastěji cestuje trajekty. Existují vnitrostátní trajekty spojující blízké ostrovy, například Moorea a Tahiti, a také trajekty spojující vzdálenější souostroví. Ceny se liší v závislosti na trase a typu trajektu.

Ceny na Tahiti jsou obecně vyšší než v Evropě. Ubytování se pohybuje od cenově dostupných penzionů až po luxusní resorty. Jídlo v restauracích může být drahé, ale existují i levnější možnosti, jako jsou pouliční stánky s jídlem nebo místní trhy. Doporučujeme si s sebou vzít dostatek hotovosti, protože ne všude akceptují platební karty.

Taxi služby na Tahiti

Tahiti, perla Pacifiku, láká k romantickým procházkám po pláži a šnorchlování v křišťálově čisté vodě. Co když ale chcete prozkoumat i vzdálenější kouty ostrova nebo se jen pohodlně přesunout z letiště do hotelu? V tom případě přichází na řadu taxi služby. Na Tahiti fungují spolehlivě a nabízejí pohodlný způsob dopravy.

Ceny se liší v závislosti na vzdálenosti a denní době. Obecně platí, že jízdy v noci a o víkendech bývají o něco dražší. Doporučujeme domluvit si cenu předem s řidičem, abyste se vyhnuli případným nedorozuměním.

Alternativou k taxi službám jsou pronajaté automobily a skútry, které vám poskytnou větší flexibilitu při objevování krás Tahiti. Mějte však na paměti, že provoz na ostrově může být místy hustý a silnice úzké a klikaté.

Bezpečnost na Tahiti

Tahiti, tropický ráj s tyrkysovou vodou a bujnou vegetací, je snem mnoha cestovatelů. Ačkoliv je Tahiti obecně bezpečnou destinací, je důležité být si vědom potenciálních rizik a podniknout kroky k zajištění bezproblémové dovolené. Stejně jako na jakémkoli jiném místě na světě, i zde se vyskytuje drobná kriminalita, zejména v turisticky exponovaných oblastech Papeete, hlavního města Tahiti. Doporučuje se nenechávat cennosti bez dozoru na plážích, v autech ani na hotelových pokojích. Využívejte hotelové sejfy k úschově cenností a dokladů. V noci se vyhýbejte opuštěným uličkám a špatně osvětleným místům, a to i ve skupinách.

Při koupání v oceánu buďte opatrní na silné proudy a vysoké vlny, které se mohou vyskytnout i za zdánlivě klidného počasí. Informujte se o aktuálních podmínkách a řiďte se pokyny plavčíků. Voda je domovem i mořských živočichů, proto se nedotýkejte neznámých tvorů a používejte ochrannou obuv při vstupu do moře. Před cestou si sjednejte cestovní pojištění, které pokryje i případné lékařské výlohy. Zdravotní péče je na Tahiti na dobré úrovni, ale může být nákladná. Pijte pouze balenou vodu a dbejte na hygienu rukou, abyste předešli zažívacím potížím.

V neposlední řadě se před cestou informujte o vízových povinnostech a měnových kurzech. Mějte na paměti, že Tahiti je součástí Francouzské Polynésie a platí zde francouzský jazyk a měna CFP frank. S trochou obezřetnosti a dodržováním základních bezpečnostních pravidel si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou v tomto tropickém ráji.

Cestovní pojištění

Při plánování vaší vysněné dovolené na Tahiti je cestovní pojištění nezbytností, která vám poskytne klid a ochranu před nepředvídatelnými událostmi. Tahiti, s jeho exotickou krásou a odlehlou polohou, s sebou nese specifická rizika, která je důležité zvážit. Doporučuje se zvolit komplexní cestovní pojištění, které pokryje lékařské výdaje, včetně případné hospitalizace, repatriace do České republiky, ztrátu zavazadel, zrušení letu a další nepříjemnosti. Nezapomeňte si ověřit, zda vaše pojištění zahrnuje i aktivity, které plánujete na Tahiti provozovat, jako je potápění, surfování nebo turistika. Před cestou si pečlivě prostudujte podmínky pojištění a uložte si kontaktní údaje na pojišťovnu pro případ nouze. Investice do kvalitního cestovního pojištění vám zajistí bezstarostnou a nezapomenutelnou dovolenou na tomto tropickém ráji.

Víza a pasové kontroly

Pro vstup na Tahiti, které je součástí Francouzské Polynésie, potřebují občané České republiky platný cestovní pas. Pro turistické pobyty do 90 dnů není vyžadováno vízum. Je důležité, aby váš cestovní pas byl platný ještě minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu z Tahiti.

Po příletu na mezinárodní letiště Faa'a v Papeete proběhne běžná pasová kontrola. Doporučuje se mít s sebou i zpáteční letenku a doklad o ubytování (například potvrzení rezervace hotelu), ačkoliv to není vždy vyžadováno.

Připravte se na otázky imigračního úředníka ohledně účelu vaší cesty, délky pobytu a místa vašeho ubytování. Důležité je odpovídat pravdivě a srozumitelně.

Pro aktuální informace o vízových povinnostech a cestovních dokladech se vždy obraťte na zastupitelský úřad Francouzské republiky v České republice.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: tahiti dovolená | informace o dovolené na tahiti