Úlovky snů na dosah: Rybník Svěcený láká k rybaření!

Rybník Svěcený Rybolov

Rybník Svěcený: Kde ho najít?

Rybník Svěcený není jen tak ledajaký rybník. Jeho jméno napovídá, že skrývá zajímavou historii, a věřte, že vás nezklame. Pokud se ho vydáte hledat, zamiřte do malebné krajiny jižních Čech, konkrétně do okresu Jindřichův Hradec. Najdete ho zasazený do krásné přírody nedaleko obce Chlum u Třeboně. Ať už se k němu vydáte na kole, pěšky, nebo autem, krása okolní krajiny vám vyrazí dech.

Bohatství ryb: Co se tu chytá?

Naše vody skrývají opravdové poklady! Mezi nejčastější úlovky patří kapr, štika, candát a sumec. Kapři dorůstají úctyhodných rozměrů a jejich zdolání je pro rybáře nezapomenutelným zážitkem. Štiky, dravé královny našich řek, zase prověří reflexy a umění každého rybáře. Candát, ceněný pro své delikátní maso, je výzvou pro svou opatrnost. A co teprve sumec, obr našich vod, jehož ulovení je snem každého rybáře! Kromě těchto druhů se zde vyskytují i další ryby jako cejni, plotice, líni a okouni, kteří potěší nejednoho rybáře.

Povolenka k rybolovu: Jak na to?

Chystáte se k vodě s prutem v ruce a nejste si jistí, jak je to s povolenkou k rybolovu? Není se čeho bát, vyřídit si ji je jednodušší, než by se mohlo zdát. V první řadě budete potřebovat rybářský lístek. Ten získáte po složení zkoušky na příslušném městském úřadě. Nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz a jednu fotografii. Jakmile máte rybářský lístek v kapse, můžete si zakoupit povolenku k lovu. Tu vydávají rybářské svazy a jejich cena se liší podle lokality a délky platnosti. S povolenkou v ruce už vám nic nebrání užít si den u vody a zkusit své rybářské štěstí.

Ubytování a občerstvení: Tipy pro rybáře

Pro rybáře je k dispozici široká škála ubytování, od kempů a penzionů až po komfortní hotely. Při výběru zvažte blízkost k rybářským revírům a dostupnost služeb, jako je úschovna rybářského náčiní nebo možnost zakoupení povolenek. Co se týče občerstvení, mnoho restaurací v blízkosti rybářských oblastí nabízí speciality z čerstvých ryb. Nezapomeňte si také s sebou vzít dostatek svačiny a pití, abyste během dlouhých hodin u vody nehladověli a nežíznili. Praktickou volbou je i vlastní vařič, na kterém si můžete připravit teplé jídlo přímo na břehu.

Krásy okolí: Co dělat mimo rybolov?

Ať už toužíte po aktivním odpočinku, nebo relaxaci v přírodě, okolí nabízí spoustu možností. Vydejte se na pěší túru či projížďku na kole malebnou krajinou. Prozkoumejte historické památky a muzea v blízkých městech a vesnicích. Milovníci adrenalinu si užijí lezecké stěny a lanové centrum. Po dni plném zážitků si odpočiňte u dobrého jídla a pití v některé z místních restaurací.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: rybník svěcený rybolov | informace o rybolovu na rybníku svěcený