Užijte si nezapomenutelnou Rodinnou Dovolenou v ČR: Tipy na Výlety a Ubytování

Rodinná Dovolená V Čr

Autem po Česku

Česko je zemí s bohatou historií, krásnou přírodou a spoustou zajímavých míst k objevování. A jaký lepší způsob, jak to všechno poznat, než autem? Vydejte se na roadtrip po malebných vesničkách, navštivte historická města jako Praha, Český Krumlov nebo Kutná Hora, a užijte si nádherné scenérie národních parků České Švýcarsko nebo Krkonoše. Cestování autem vám dává svobodu zastavit se kdekoli se vám zlíbí, ať už na oběd v útulné hospůdce, procházku lesem nebo na kávu s výhledem. Nezapomeňte si naplánovat trasu a rezervovat ubytování předem, abyste si svůj výlet užili bez starostí.

Vlakem s dětmi

Cestování vlakem s dětmi může být zábavné a bezproblémové, pokud se na to dobře připravíte. Nezapomeňte s sebou vzít dostatek jídla a pití, svačinu, kterou mají rádi, a pití v netekoucí lahvi. Děti zabaví knížky, hry, omalovánky nebo tablet s pohádkami. Nezapomeňte na sluchátka, ať nerušíte ostatní cestující. Před cestou si s dětmi promluvte o tom, jak se ve vlaku chovat, a připomeňte jim, ať se od vás nevzdalují. Pokud jedete na delší vzdálenost, naplánujte si přestávky na protažení nohou a toaletu. Cestování vlakem s dětmi může být příjemným zážitkem pro celou rodinu.

Autobusy a cyklobusy

Pro cestování po Česku se skvěle hodí autobusy. Síť linek je hustá a spoje jezdí do malých i velkých měst. Ceny jízdenek jsou příznivé, obzvlášť pokud si je koupíte s předstihem online. Pro cyklisty jsou tu cyklobusy, které vozí kola. Takové autobusy mívají v názvu "cyklobus" a jsou označeny symbolem kola. Nezapomeňte si místo pro kolo rezervovat předem, kapacita je omezená. Oblíbené jsou cyklobusy v Krkonoších, na Šumavě a v Jeseníkách.

Pěšky a na kole

Prozkoumejte krásy naší země aktivně! Pěší turistika a cyklistika patří mezi nejoblíbenější aktivity pro všechny věkové kategorie. Vydejte se po značených turistických trasách a objevte malebná údolí, horské vrcholy i historické památky. Pro cyklisty je připravena hustá síť cyklostezek, které vás provedou rozmanitou krajinou. Nezapomeňte na kvalitní vybavení a oblečení do každého počasí. Užijte si pohyb na čerstvém vzduchu a načerpejte novou energii!

Kempování a karavany

Kempování a cestování s karavanem zažívají v posledních letech obrovský boom. Češi znovu objevují kouzlo pobytu v přírodě a volnosti, kterou tento styl cestování nabízí. Ať už preferujete stanování na divoko, komfortní kempy s bazény a restauracemi, nebo dobrodružství s karavanem, Česká republika nabízí nepřeberné možnosti. Od rozlehlých kempů u Máchova jezera po komorní místa v srdci Krkonoš, každý si najde to své. Než se ale vydáte na cesty, nezapomeňte na kvalitní vybavení. Stan, spacák, karimatka, vařič – to jsou jen základní položky, které vám zpříjemní pobyt.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: rodinná dovolená v čr | informace o rodinné dovolené v čr