Vodácká výbava musí obsahovat několik důležitých věcí

Dovolená může nabývat bezpočtu nejrůznějších podob. Někdo dává přednost cykloturistice, pro jiného je zajímavé zase táboření. Pokud tíhnete k vodě, pak se Vaším cílem stane čas strávený na některé z českých řek. Ještě, než vyrazíte do půjčovny lodí nebo budete připravovat svoji loď, bude Vás s největší pravděpodobností zajímat vodácká výbava.

Základem je plastový barel

Každý asi správně tuší, že vodácká výbava musí začít pořízením jedné důležité věci. A tou je plastový barel. Ten se pro Vás stane v podstatě takovým cestovním kufrem. Ptáte se, proč plastový barel? Protože ten můžete díky víku zavřít a nenateče Vám do něj, pokud byste se překlopili na vodě. Průměrné parametry takového barelu vyčtete z tabulky níže.

PředmětHodnota
Objem barelu50 l
Rozměry55 x 35 cm
Velikost otvoru25 cm
Voděodolnost100%
Jakých rozměrů nabývá vodácký barel?

V závislosti na tom, na jaké lodi poplujete počítejte s tím, že na jednu osobu připadne obvykle jeden barel. Proto při balení věcí uvažujte tak, abyste vše dokázali naskládat do barelu.

Vodácká výbava musí být nepromokavá

U vodního barelu ještě na chvíli zůstaneme. V této souvislosti Vám přinášíme další praktické tipy. Jednotlivé oblečení a věci si ukládejte například do igelitek nebo plastových pytlíků. Tím zajistíte ještě lepší voděodolnost a zároveň můžete jednotlivé věci vyndávat nebo uklízet po částech. Alternativou plastových barelů jsou i nepromokavé lodní vaky, do nichž lze umístit také spoustu věcí a předmětů.

Vodácká výbava od A až do Z

Nyní už se pojďme vrhnout na to, co by nemělo chybět ve Vaší vodácké výbavě. Pokud budete spát venku, tak pochopitelně stan a spacák. Dále si vezměte nepromokavé boty do vody a plavky. Určitě mějte dvojí oblečení pro případ, kdybyste se převrhli do vody, ať máte něco suchého. Základem je nepromokavá bunda nebo pláštěnka. Ostatní věci už závisí ryze na Vašich potřebách podle toho, na co jste zvyklí. Myslete také na nějaký nepromokavý prostor, kam si schováte mobilní telefon, peníze, doklady a podobné věci.

Publikováno: 09. 10. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: barel | lodní vak | nepromok | oblečení | voda | vodácká výbava | vodácký barel | vodák | voděodolnost | výbava