Zámek Hluboká nad Vltavou si Vás podmaní

Patříte k milovníkům zámků a podobných staveb? S nadšením je navštěvujete jeden po druhém? Potom by ve Vašem cestovatelském itineráři rozhodně neměl chybět zámek Hluboká nad Vltavou. Ve své podstatě jde o jednu z nejatraktivnějších památek v České republice. Může za to především novogotický sloh.

  • Zámek leží 9 km od Českých Budějovic.
  • Spravuje ho Národní památkový úřad.
  • Součástí zámku jsou okrasné zahrady a anglický park.

Zámek Hluboká nad Vltavou v číslech

Chcete-li poznat zámek Hluboká nad Vltavou do nejmenšího detailu, měli byste se zaměřit na všechny detaily a seznamovat se s ním od A až do Z. Vaším pomyslným odrazovým můstkem se stanou údaje spjaté s jeho výstavbou a dalšími zajímavostmi. Ty vyčtete v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Výstavba13. století
Přestavba19. století
StavebníkJan Adolf II. ze Schwarzenbergu
Ve vlastnictví státuOd roku 1947
Základní informace týkající se zámku Hluboká nad Vltavou.

Za zmínku stojí také informace o architektech, kteří se podíleli na podobě tohoto překrásného zámku. Byli to Franz Beer a Damasius Deworetzky.

Vyberte si vhodné prohlídkové trasy

Ještě, než vyrazíte směrem k tomuto novogotickému zámku, vyplatí se určitě znát nabízené prohlídkové trasy. Prostřednictvím nich můžete poznat každý kousek této překrásné stavby. Jednu z nich tvoří například reprezentační pokoje. Pokud chcete zabrousit do soukromí tehdejších majitelů, zaměřte se na soukromé apartmány. Zajímavý prohlídkový okruh vede přes kuchyň a hostinské pokoje, kde zpozorujete i zákulisí života na zámku. Nechybí ani prohlídka zámecké věže a zimní trasa.

Zámek Hluboká nad Vltavou má překrásné interiéry

Ať už se rozhodnete pro libovolný prohlídkový okruh, vždy budete obdivovat detaily interiérů. Jsou to nejrůznější dřevořezby, textilní tapety, tapiserie a mnohé další. Nechybí pochopitelně ani portréty pánů a významných členů rodu. Dále jsou k vidění jejich osobní věci historické hodnoty. Zastavit se můžete například v novogotické kapli, která je součástí trasy zvané Hostinské pokoje. Zámek je kouzelný ve všech směrech, o čemž se můžete přesvědčit na vlastní kůži.