Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Anglii

Anglie Dovolená

Destinace snů: Anglie

Anglie, země královské rodiny, malebných vesniček a pulzujících měst, láká cestovatele z celého světa. Prozkoumejte historické památky Londýna, od majestátního Buckinghamského paláce po Tower Bridge s jeho úchvatným výhledem. Ponořte se do kultury v nespočtu muzeí a galerií, včetně Britského muzea a Tate Modern. Prožijte den nakupováním na Oxford Street nebo si užijte odpočinek v jednom z královských parků.

Milovníci přírody ocení krásu anglického venkova. Vydejte se na procházku po Lake Districtu s jeho úchvatnými jezery a horami, nebo navštivte tajemný Stonehenge, opředený legendami. Anglie nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého.

Kdy se vydat

Nejlepší období pro návštěvu České republiky je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí mírné a davy turistů menší. Jaro (duben až květen) přináší do země rozkvetlé zahrady a příjemné teploty. Podzim (září až říjen) nabízí úchvatné barvy listí a sklizeň vína.

Letní měsíce (červen až srpen) jsou nejteplejší a nejsušší, ale také nejrušnější. Pokud vám nevadí davy turistů a vyšší ceny, je léto skvělou dobou pro návštěvu Prahy a dalších populárních destinací. Zima (prosinec až únor) je chladná a zasněžená, ale nabízí kouzelnou atmosféru vánočních trhů a zimní sporty v Krkonoších a Jizerských horách.

Víza a dokumenty

Pro cestu do České republiky budete možná potřebovat vízum v závislosti na vaší státní příslušnosti. Občané Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska mohou cestovat do České republiky pouze s platným průkazem totožnosti nebo pasem. Občané některých zemí mimo EU mohou cestovat do České republiky bez víz na dobu nepřesahující 90 dnů. Pro delší pobyt nebo jiné účely, jako je studium nebo práce, je nutné požádat o vízum na příslušném českém velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší zemi. Kromě platného cestovního dokladu a víza (pokud je vyžadováno) se doporučuje mít s sebou cestovní pojištění, doklad o ubytování a finanční prostředky na pokrytí nákladů na pobyt.

Doprava: Letecky, vlakem

Cestování letadlem je sice nejrychlejší, ale často i nejdražší varianta. Pokud se chystáte do vzdálenějších destinací, zvažte nízkonákladové letecké společnosti, které nabízejí letenky za příznivé ceny. Nezapomeňte ale na poplatky za zavazadla a další služby.

Vlakem se do cíle dostanete pohodlně a bez stresu z dopravních zácp. Ceny jízdenek se liší v závislosti na typu vlaku a zvolené trase. Pokud cestujete na delší vzdálenosti, využijte slevy pro studenty, seniory nebo rodiny s dětmi.

Ubytování pro každý vkus

Ať už hledáte luxusní hotel s výhledem, útulný penzion v srdci města nebo klidnou chatu v přírodě, u nás si vyberete. Nabízíme širokou škálu ubytování pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi. Preferujete komfort a špičkové služby? Dopřejte si pobyt v některém z našich čtyřhvězdičkových či pětihvězdičkových hotelů. Pokud dáváte přednost komornější atmosféře, osloví vás spíše rodinné penziony s osobním přístupem. Pro milovníky aktivní dovolené máme v nabídce kempy a chaty v krásném prostředí českých hor a lesů. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, garantujeme vám příjemný pobyt a nezapomenutelné zážitky.

Londýn: Památky a atrakce

Londýn, metropole plná historie a kultury, nabízí nepřeberné množství památek a atrakcí. Mezi nejznámější patří Buckinghamský palác, sídlo královny Alžběty II., a Tower Bridge, ikonický most s vyhlídkovou věží. Milovníci historie ocení prohlídku Toweru, středověkého hradu a bývalé věznice, nebo Westminsterského opatství, kde se konají korunovace britských panovníků. Pro milovníky umění je tu Britské muzeum s exponáty z celého světa a Národní galerie s obrazy slavných mistrů. Za návštěvu stojí i London Eye, obří ruské kolo s úchvatným výhledem na město. Londýn si užijete i procházkou po Hyde Parku, plavbou lodí po Temži nebo návštěvou některého z mnoha divadel.

Malebná zákoutí Anglie

Anglie, to není jen Londýn s Buckinghamským palácem a Tower Bridge. Tato země oplývá malebnými zákoutími, která čekají na objevení. Vydejte se na jih do Cornwallu, kde vás okouzlí divoké pobřeží omývané vlnami Atlantiku. Navštivte rybářské vesničky s barevnými domky nahuštěnými na sebe a vychutnejte si čerstvé úlovky v útulné hospůdce. Romantické duše si zamilují procházky v zahradách Sissinghurst Castle Garden v Kentu, kde krása květin a vůně bylin pohladí všechny smysly. A pokud toužíte po klidu a míru, ztraťte se v národním parku Lake District, jehož jezera a kopce inspirovaly nejednoho umělce.

Tradiční jídlo a pití

Češi si potrpí na vydatnou a sytou kuchyni, která je úzce spjata s historií a tradicemi země. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří vepřové maso na všechny způsoby, knedlíky a zelí. Typickým příkladem je vepřo-knedlo-zelo, které se stalo takřka národním jídlem. Oblíbené jsou také omáčky, ať už svíčková na smetaně, rajská nebo koprová.

Kromě masa se v české kuchyni často používají brambory, houby a luštěniny. Z polévek je nejoblíbenější hovězí vývar s játrovými knedlíčky. Sladkou tečkou pak mohou být ovocné knedlíky, buchty nebo koláče.

Pivo je v Česku fenoménem a právem se řadí mezi nejlepší na světě. Oblíbená jsou i vína z moravských oblastí.

Užitečné tipy na cestu

Před cestou si vždy zkontrolujte platnost cestovního dokladu a případná vízová omezení. Nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám v případě potřeby uhradí lékařskou péči. Sbalte si adaptér do zásuvky, pokud je v cílové destinaci jiný typ. Před odjezdem si vyměňte peníze za místní měnu nebo si ověřte dostupnost bankomatů. Stáhněte si do telefonu offline mapu a překladač, abyste se neztratili a domluvili se i bez internetu. Informujte se o místních zvycích a tradicích, abyste se vyhnuli faux pas. A hlavně, nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu!

Rozpočet: Kolik to bude stát?

Plánujete rekonstrukci, dovolenou nebo nákup nového auta? Než se do čehokoli pustíte, je důležité si stanovit rozpočet. Kolik jste ochotni investovat? Sepište si všechny náklady, ať už se jedná o materiál, ubytování nebo poplatky. Nezapomeňte na drobnosti, které se můžou nasčítat. Dobrý tip je přidat 10 % navíc pro nepředvídané výdaje. Existuje mnoho online nástrojů a šablon, které vám s plánováním rozpočtu pomohou. Mějte přehled o svých financích a vyhnete se nepříjemným překvapením.

Publikováno: 08. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: RomanSkop

Tagy: anglie dovolená | informace o dovolené v anglii