Zážitky z Karibiku: Nezapomenutelná dovolená na Curacau

Curacao Dovolená

Kdy na Curacao

Curacao, ostrov věčného slunce, láká k návštěvě po celý rok. Díky své poloze mimo pás hurikánů si zde užijete tropické klima s teplotami okolo 28 stupňů Celsia a osvěžujícím vánkem od moře prakticky kdykoliv. Hlavní turistická sezóna na Curacau probíhá od prosince do dubna, kdy je počasí nejstabilnější a nejsušší. Pokud ale toužíte po klidnější dovolené za výhodnější ceny, zvolte období od května do listopadu. V tomto období sice spadne více srážek, ale většinou se jedná o krátké odpolední přeháňky, které příjemně osvěží vzduch. Navíc se vyhnete davům turistů a budete si moci užít klidnější atmosféru. Ať už se na Curacao vydáte kdykoliv, nezapomeňte si s sebou kromě plavek a opalovacího krému přibalit i dobrou náladu!

Letenky na Curacao

Sníte o dovolené na Curacau? O exotice Karibiku s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem? Letenky na Curacao jsou prvním krokem k této pohádce. Na ostrově věčného slunce si užijete odpočinek na plážích jako Grote Knip, Playa Porto Marie nebo Cas Abao. Potápění a šnorchlování patří k nejoblíbenějším aktivitám, podmořský svět Curacaa je plný pestrobarevných ryb a korálových útesů. Hlavní město Willemstad, zapsané na seznamu UNESCO, vás okouzlí koloniální architekturou s holandským vlivem. Projděte se po barevném nábřeží Handelskade, navštivte pevnost Fort Amsterdam nebo si užijte nákupy v bezcelních obchodech. Letenky na Curacao jsou k sehnání s přestupem v Amsterdamu nebo Paříži. Cena letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, proto doporučujeme rezervovat s dostatečným předstihem. Dovolená na Curacau je skvělou volbou pro páry, rodiny s dětmi i dobrodruhy.

Vízum a vstupní formality

Občané České republiky cestující na Curaçao za turistickým účelem na dobu kratší než 90 dnů nepotřebují vízum. Pro vstup na ostrov je však nutné mít platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po plánovaném datu odjezdu. Dále je nutné předložit zpáteční letenku nebo letenku do další destinace a doklad o ubytování (např. rezervace hotelu) nebo pozvání od osoby s trvalým pobytem na Curaçao.

Srovnání Curacaa s jinými destinacemi
Vlastnost Curacao Dominikánská republika
Průměrná teplota vzduchu v zimě (°C) 28 27
Délka letu z Prahy (hod) 12 11
Oficiální jazyk Nizozemština, Papiamento Španělština

Při vstupu na Curaçao mohou být turisté požádáni o prokázání dostatečných finančních prostředků na pokrytí nákladů spojených s pobytem (cca 50 USD na den). Doporučuje se mít u sebe hotovost v amerických dolarech nebo platební kartu.

curacao dovolená

Před cestou se doporučuje zkontrolovat aktuální podmínky vstupu na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky nebo Velvyslanectví Nizozemského království v Praze.

Pamatujte, že Curaçao je součástí Nizozemského království a platí zde imigrační pravidla Evropské unie.

Počasí na Curacao: Ideální doba

Curacao se pyšní tropickým podnebím s teplým a slunečným počasím po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C, takže je ideální destinací pro dovolenou na pláži. Období dešťů trvá od října do prosince, ale i během této doby jsou přeháňky obvykle krátké a intenzivní. Pokud plánujete dovolenou na Curacao, nejvhodnější doba je od ledna do září, kdy je počasí nejstabilnější a srážky minimální. V těchto měsících si užijete slunečné dny s teplotami kolem 30 °C a osvěžujícím vánkem. Moře je teplé a ideální pro koupání, šnorchlování a potápění. Pokud se chcete vyhnout davům turistů, zvažte návštěvu Curacaa v období mimo hlavní sezónu, tedy od dubna do června. Počasí je stále skvělé a ceny ubytování a letenek bývají nižší.

Ubytování: Od resortů po apartmány

Curaçao nabízí širokou škálu ubytování pro každý rozpočet a vkus. Luxusní resorty lemující pobřeží lákají na prvotřídní služby, bazény s výhledem na moře a soukromé pláže. Mnohé z nich se pyšní oceněnými restauracemi, lázněmi a nabídkou vodních sportů. Pro rodiny s dětmi jsou ideální resorty s dětskými kluby, hřišti a animačními programy.

Pokud preferujete komornější atmosféru, můžete se ubytovat v menších hotelech či penzionech, které často provozují místní obyvatelé a nabízejí tak autentičtější zážitek.

Stále populárnější jsou apartmány a vily, které poskytují větší soukromí a flexibilitu. Můžete si vybrat od útulných studií až po prostorné vily s vlastním bazénem a zahradou. Většina apartmánů je plně vybavena kuchyní, takže si můžete vařit sami a ušetřit tak za stravování.

Ať už hledáte luxusní dovolenou all inclusive nebo dobrodružnější pobyt s vlastním stravováním, na Curaçao si zaručeně najdete ubytování, které bude vyhovovat vašim představám.

Pláže: Skryté poklady a slavné zátoky

Curaçao, to je synonymum pro azurové moře a pohádkové pláže. Zatímco některé, jako Mambo Beach s rušnými bary a spoustou vodních sportů, lákají na bujarou atmosféru, jiné skrývají klid a pohodu. Pro ty, kteří hledají únik od davů, je tu například Playa Porto Mari se svými přátelskými prasátky nebo odlehlá pláž Jeremi, kde si budete připadat jako v ráji. Ať už toužíte po odpočinku s knihou v ruce, šnorchlování v křišťálově čisté vodě nebo po párty pod širým nebem, Curaçao splní všechna vaše očekávání. Nezapomeňte si pronajmout auto a prozkoumat i méně známé zátoky, kde na vás čekají nezapomenutelné scenérie a panenská příroda. Dovolená na Curaçao je zkrátka snem každého milovníka pláží.

curacao dovolená

Curacao, ostrov, kde se azurová voda Karibiku snoubí s pestrobarevnou holandskou architekturou a vůní exotického koření. Dovolená na Curacau je jako splněný sen o ráji na zemi.

Eliška Novotná

Potápění a šnorchlování: Podmořský ráj

Curaçao se pyšní křišťálově čistou vodou s viditelností až do hloubky 30 metrů, což z něj dělá ideální destinaci pro potápění a šnorchlování. Ať už jste zkušení potápěči, nebo se chcete ponořit poprvé, Curaçao má co nabídnout. Najdete zde přes 60 oficiálních potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné z břehu nebo lodí. Objevte fascinující korálové útesy, které jsou domovem stovek druhů ryb, mořských želv, rejnoků a dalších mořských živočichů. Prozkoumejte vraky lodí, jako je slavný vrak lodi Superior Producer, který se stal domovem pro bohatý mořský život. Pokud dáváte přednost šnorchlování, najdete zde mnoho mělkých zátok s klidnou vodou, kde můžete obdivovat barevný podmořský svět. Většina hotelů a letovisek na Curaçao nabízí kurzy potápění a šnorchlování pro začátečníky i pokročilé. Můžete si také pronajmout vybavení a vydat se na vlastní pěst. Nezapomeňte si vzít s sebou vodotěsný fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásu podmořního světa Curaçao.

Aktivity: Od vodních sportů po historii

Curaçao je ráj pro milovníky vodních radovánek. Křišťálově čisté tyrkysové moře láká k potápění a šnorchlování. Objevte fascinující podmořský svět plný korálových útesů, barevných rybek a tajemných vraků lodí. Pro ty, co dávají přednost pohybu na hladině, je tu široká nabídka windsurfingu, kitesurfingu, plachtění a jízdy na kajaku. Pokud toužíte po adrenalinu, vyzkoušejte jízdu na vodních skútrech nebo parasailing.

Kromě vodních aktivit nabízí Curaçao i bohatou historii a kulturu. Projděte se uličkami hlavního města Willemstadu, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Obdivujte pestrobarevné koloniální domy s holandskou a španělskou architekturou. Navštivte historické pevnosti, muzea a galerie, které vám přiblíží minulost ostrova. Nezapomeňte ochutnat místní speciality v některé z restaurací a užít si živou atmosféru nočních barů a klubů.

curacao dovolená

Willemstad: Barevný kapitál s nádechem Holandska

Willemstad, hlavní město Curacaa, je pastvou pro oči s pestrobarevnými budovami v koloniálním stylu, které lemují nábřeží. Tato destinace, proslulá svými holandskými vlivy, nabízí jedinečnou směs karibské pohody a evropské elegance. Dovolená na Curacau není kompletní bez procházky úzkými uličkami Pundy, historického centra Willemstadu. Zde můžete obdivovat domy v pastelových barvách, ochutnat místní speciality v útulných restauracích a nakoupit suvenýry v obchůdcích s ručními výrobky. Pro milovníky historie je tu pevnost Fort Amsterdam, nejstarší stavba na ostrově, a Židovské muzeum, které dokumentuje historii jedné z nejstarších židovských komunit v Americe.

Plánujete-li dovolenou na Curacau, Willemstad by měl být na vrcholu vašeho seznamu. Město nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po cenově dostupné apartmány. Ať už toužíte po relaxaci na pláži, poznávání bohaté historie nebo ochutnávání lahodné kuchyně, Willemstad má co nabídnout.

Doprava: Autem, autobusem nebo lodí?

Curaçao, ostrov věčného slunce a tyrkysového moře, láká k prozkoumání. Jak se ale po tomto karibském ráji nejlépe pohybovat? Možností je hned několik, každá s vlastními výhodami.

Pronájem auta na Curaçao je oblíbenou volbou pro nezávislé cestovatele. S vlastním autem si určujete tempo i itinerář a snadno se dostanete i k odlehlejším plážím a zákoutím. Na ostrově fungují mezinárodní autopůjčovny a silniční síť je kvalitní. Nezapomeňte ale, že se na Curaçao řídí vpravo.

Pro ty, kteří dávají přednost pohodlí a nechtí se starat o navigaci, je tu možnost cestování autobusem. Místní autobusová doprava je spolehlivá a cenově dostupná. Hlavní autobusový terminál se nachází ve Willemstadu, odkud vyjíždějí linky do všech koutů ostrova.

Toužíte-li po romantickém zážitku, zvolte lodní dopravu. Trajekty a vodní taxi vás dopraví na menší okolní ostrovy, jako je Klein Curaçao, nebo vás provezou malebnými zátokami. Pro ty, kteří si chtějí užít luxus, jsou k dispozici soukromé jachty a katamarány.

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob dopravy, Curaçao vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

curacao dovolená

Jídlo a pití: Chuť Karibiku

Curaçao, ostrov plný barev a slunce, nabízí i pestrou paletu chutí, které vás přenesou do srdce Karibiku. Místní kuchyně je směsicí holandských, afrických, španělských a portugalských vlivů, což z ní dělá skutečný kulinářský zážitek. Nezapomeňte ochutnat "Sopi di Pompoen", krémovou dýňovou polévku s karibským kořením, nebo "Stof", dušené hovězí maso s bohatou omáčkou. Ryby a mořské plody jsou zde samozřejmostí, ať už si dáte grilovaného mahi-mahi s kokosovo-limetkovou omáčkou nebo "Keshi Yena", lahodný sýrový pokrm plněný rybím masem.

Na Curaçao si pochutnáte i na mezinárodní kuchyni, od italské pizzy po indické kari. Pro autentický zážitek ale zamiřte do lokálních restaurací a stánků s jídlem, kde ochutnáte pravou chuť ostrova. K jídlu si dopřejte osvěžující "Awa di Lamunchi", domácí limonádu, nebo zkuste "Batida", koktejl z čerstvého ovoce, rumu a kondenzovaného mléka. A pokud máte chuť na něco silnějšího, nenechte si ujít "Rom Berde", zelený rum s anýzem, typický pro Curaçao. Dovolená na Curaçao je tak i gurmánským zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat.

Bezpečnost a tipy pro cestovatele

Curaçao je obecně bezpečná destinace, ale jako na každé dovolené, i zde je důležité dbát na svou bezpečnost a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Před cestou si zkontrolujte aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR. V turistických oblastech se vyhýbejte nošení drahých šperků a velkého množství hotovosti. Své cennosti si raději uschovejte v hotelovém sejfu. V noci se nedoporučuje pohybovat se o samotě v odlehlých oblastech, zejména ne v centru Willemstadu po setmění. Pokud si chcete pronajmout auto, buďte opatrní na silnicích. Doprava je zde chaotická a místní řidiči často nedodržují pravidla silničního provozu. Před koupáním v moři si vždy zkontrolujte, zda je pláž hlídaná plavčíkem a zda nejsou vyvěšeny varovné signály. V moři se nevzdalujte příliš od břehu a dávejte pozor na silné proudy. Na Curaçao je pitná voda z kohoutku, ale pokud si nejste jisti její kvalitou, pijte raději balenou vodu. Před odjezdem si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění, které pokryje i případné lékařské výlohy. V případě nouze volejte na tísňovou linku 911.

Rozpočet: Kolik stojí dovolená na Curacau?

Curacao, ostrov věčného léta s blankytně modrým mořem a bělostnými plážemi, láká k návštěvě. Kolik si ale připravit peněz na dovolenou snů? Cena se odvíjí od délky pobytu, typu ubytování a vašich aktivit. Zpáteční letenka z Prahy vyjde zhruba na 20 000 Kč a více. Ubytování seženete od 1 000 Kč za noc v hostelu až po luxusní resorty za 10 000 Kč a více. Jídlo je o něco dražší než u nás, počítejte s cenou 500 Kč za jídlo v restauraci. Pokud preferujete vaření, nakoupíte v supermarketech za podobné ceny jako u nás.

curacao dovolená

Doprava po ostrově je snadná a cenově dostupná. Pronájem auta vyjde zhruba na 1 000 Kč za den. Autobusy jsou levnější variantou. Za vstupy do památek a atrakcí zaplatíte v průměru 500 Kč. Nezapomeňte na kapesné na suvenýry a zábavu. Celkově počítejte s rozpočtem od 50 000 Kč na osobu na týdenní dovolenou. Pokud si chcete užít luxusnější pobyt, připravte si klidně i dvojnásobek. Curacao nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého.

Proč Curacao: Exotika na dosah!

Curacao, ostrov ležící v jižním Karibiku, láká cestovatele z celého světa svými bělostnými plážemi, tyrkysově modrým mořem a pulzujícím životem. Dovolená na Curacau je synonymem pro exotický ráj, který je ale mnohem dostupnější, než si myslíte. Zapomenout nesmíme ani na příjemné klima s teplotami okolo 30 stupňů Celsia po celý rok. Curacao je skvělou volbou pro dovolenou v každém ročním období.

Ostrov nabízí širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie a zájmy. Milovníci pláží ocení možnost šnorchlování, potápění a vodních sportů. Pro ty, kteří touží po poznávání, skýtá Curacao bohatou historii a kulturu. Hlavní město Willemstad, zapsané na seznamu UNESCO, okouzlí návštěvníky svou koloniální architekturou a pestrobarevnými budovami.

Curacao je také skvělým místem pro milovníky přírody. Národní park Christoffel nabízí nádherné turistické stezky s výhledy na ostrov a možnost pozorovat exotické ptactvo. Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je tu nepřeberné množství luxusních resortů a wellness center. Dovolená na Curacau je zkrátka zážitkem, na který se nezapomíná.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: RomanSkop

Tagy: curacao dovolená | dovolená na curacao