Zoologické zahrady – Vyrazte za exotikou do ZOO

Milujete cestování a zvířata? Pak tyto věci spojte v jeden záživný celek. Navštivte české zoologické zahrady, kterých je na našem území více než dost. Seznámíme Vás s těmi nejzajímavějšími, které se pyšní svou velikostí, největším počtem prezentovaných druhů zvířat, stářím a řadou ostatních věcí.

  • Zoologická zahrada Plzeň
  • Zoo Praha
  • Zoologická zahrada Liberec
  • Zoopark Chomutov

Zoologické zahrady a druhy zvířat

Nejprve se pojďme zaměřit na pestrost zoologických zahrad, a to z pohledu počtu druhů zvířat. Prozradíme Vám, jaké zahrady mají nejvíce druhů, a to včetně přibližných čísel. Podrobnější informace můžete vyčíst z tabulky prezentované níže.

Zoologická zahradaPočet druhů zvířat
Plzeň1 382
Praha690
Dvůr Králové394
Olomouc349
Kolik druhů zvířat je ve vybraných zoologických zahradách?

Kromě velkých zoologických zahrad pochopitelně existují i ty menší. Ty obvykle mají trochu odlišný název a soustředí se třeba jen na vybrané druhy zvířat. Typickým příkladem je Papouščí zoologická zahrada Bošovice, Krokodýl ZOO Protivín a Zoo Plasy.

Nahlédněte do skutečné Afriky

Jestliže patříte k milovníkům afrických zvířat, pak se Vaším cílem musí zákonitě stát Zoologická zahrada Dvůr Králové. Ta je mnohdy označována, jako Safari Dvůr Králové. Založena byla v roce 1946 a dnes nabízí přemíru zajímavých expozic. Jejich součástí jsou i tematické služby a přidružené věci. Je to například možnost přespat v divočině za zvuků divokých zvířat a mnohé další.

Poznejte zoologické zahrady do detailu

Ať už se vydáte do jakékoliv zoologické zahrady, každá Vám má co nabídnout. K těm nejstarším patří například Zoologická zahrada Ústí nad Labem. Z pohledu velikosti vyrazte do již zmiňovaného Zooparku Chomutov, kde na Vás na ploše kolem 112 hektarů čeká asi 161 druhů zvířat. Pomyslnou královnou zoologických zahrad je určitě ta v Praze, která se proslavila chovem koně Převalského. Toho se snaží navracet do jeho přirozeného prostředí. Zastávku si udělejte i v brněnské zoologické zahradě, kde můžete spatřit opice, medvědy, tygry a spoustu ostatních zvířat. Možnosti českých zoologických zahrad jsou skutečně pestré.