Cestovní nevolnost – Tipy, jak se s ní dobře vypořádat

Cestování je určitě příjemně stráveným časem. Některé z Vás však může sužovat cestovní nevolnost. Ať už jedete na dovolenou obytným autem nebo letíte letadlem do exotických kraji, hodí se Vám pár tipů, jak na takové stavy vyzrát. V následujících řádcích Vám prozradíme způsoby, jak minimalizovat nevolnost na cestách. Věříme, že každý si najde ten svůj.

Zázvor na nevolnost

Cestovní nevolnost Vás může zastihnout při různém typu dovolené. I když vyrážíte třeba na vodu s vodáckou výbavou. Ve všech těchto případech vsaďte na babské rady. Zásobte se zázvorem. Ten totiž snižuje nepříjemné pocity spojené s nevolností. Kousat samozřejmě nemusíte tvrdý zázvor. Připravit si můžete lahodný nápoj, třeba ve formě zázvorového čaje.

Vyzrajte na cestovní nevolnost

Rada číslo jedna zní poměrně jasně. Před jakoukoliv cestou se snažte jíst lehce. Dopřávejte si snadno stravitelná a lehká jídla. Na druhou stranu se nepokoušejte mít prázdný žaludek, protože to Vám nic dobrého nepřinese. Zároveň nepodceňujte pitný režim. Spousta nevolností při cestování je způsobena zbytečnou dehydratací. S dalšími radami Vás blíže seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké existují jiné tipy?

Cestovní nevolnost lze eliminovat také tím, když se při cestě budete dívat před sebe. Nikoliv do stran, kde se za okny mihotá krajina nebo ubíhají nebesa v letadle.

Je vhodné se nějak zabavit?

Určitě, snažte se co možná nejvíce rozptýlit. Můžete se začíst do oblíbené knihy nebo si pustíte film, aby se Vaše mysl soustředila na něco jiného. Pomoci Vám v tomto směru mohou i nejrůznější mobilní aplikace.

Je dobré otevírat okna?

Ano, pokud to dopravní prostředek a konkrétní prostředí dovoluje, snažte se zásobit co největším množstvím čerstvého vzduchu. Ten vydýchaný u Vás spustí pouze cestovní nevolnost.

Proč si dávat pozor na jasné barvy?

Když budete využívat mobilní telefon, snižte si jas barev, díky čemuž nebudete příliš namáhat oči, což vede také k nevolnostem.

Existují na cestovní nevolnost nějaké prášky?

Ano, na žaludeční nevolnosti jsou prášky. Ty se ovšem snažte volit jako poslední variantu.