Nejlepší sjezdovky, kde si v Česku dobře zalyžujete

Patříte k aktivním jedincům, kteří s nadšením vyhledávají sport a nejrůznější pohybové aktivity? Pak s těmito činnostmi rozhodně nemusíte končit po letní sezóně. Přichází totiž ta zimní. A právě proto Vám nyní představíme nejlepší sjezdovky. Za nimi dokonce nemusíte ani do zahraničí, protože se nachází na území České republiky.

Lyžování s dětmi má jasný cíl

Pokud hledáte nejlepší sjezdovky vhodné primárně pro děti a mladistvé, potom vyrazte do skiareálu Lipno nad Vltavou. Právě na břehu jedné z největších českých přehrad se nachází nadstandardní zázemí pro ty nejmenší. Mírné sjezdovky jsou zde doplněny třemi sedačkovými lanovkami. Podstatné je i profesionální instruktorské zastoupení, takže své ratolesti tu určitě naučíte lyžovat.

Nejlepší sjezdovky různého typu

Za označením nejlepší sjezdovky v Česku se může skrývat ledacos. Přece jenom, každý z nás má trochu jiné požadavky v případě lyžování. Někdo dává přednost dlouhým sjezdům, jiný zase vyhledává adrenalin. Prostřednictvím níže prezentovaných otázek a odpovědí přinášíme pro každého něco.

Jaká je nejdelší sjezdovka v České republice?

Pokud si chcete užít skutečně dlouhou jízdu, zavítejte do Rokytnice nad Jizerou. Místní sjezdovka má převýšení 650 metrů a je dlouhá přes tři kilometry.

Kde se nachází sjezdovky určené pro náročné lyžaře?

V tomto případě se zaměřte na Špičák na Šumavě. Právě zde si užijete opravdu prudkých sjezdovek. Ta nejprudší má dokonce sklon 45°.

Jaká sjezdovka je označována za tu nejpohodlnější?

Jestliže máte rádi pohodlnou a nenáročnou jízdu na lyžích, pak směřujte do Červené Vody. K dispozici Vám dokonce bude vyhřívaná sedačková lanovka.

Kde se v Česku nachází nejslavnější sjezdovky?

Každý asi správně tuší, že je to Špindlerův Mlýn. Ten je mimochodem známý i mezi zahraničními lyžaři. Populární je tu například černá sjezdovka na Svatém Petru. Na své si ovšem přijde kdokoliv.

Jaká sjezdovka patří k těm novějším?

Takovou sjezdovku můžete hledat na Klínovci. Sjezdovka je tři kilometry dlouhá, nabízí převýšení 500 metrů a k dispozici je i čtyřsedačková lanovka.