Největší české přehrady, které stojí za rodinný výlet

Česká republika je rozmanitou zemí nabízející toho více než dost. Jsou to například rozmanité cyklostezky, překrásné hory, ale i největší české přehrady. Právě na některé z nich se zaměříme podrobněji. Prozradíme Vám, jaké patří k těm největším a hlavně, jaké stojí za návštěvu.

  • Lipno
  • Orlík
  • Švihov
  • Slapy

Rozloha vodních přehrad v Česku

Nejprve se pojďme na největší české přehrady podívat z trochu obecného úhlu pohledu. Vzhledem k tomu, že Vám představíme největší přehrady, pak je důležitým parametrem jejich celková rozloha. V tabulce níže vyčtete pár nejrozlehlejších vodních ploch v Česku.

PřehradaRozloha
Lipno I4 909 ha
Orlík2 545 ha
Novomlýnská1 668 ha
Švihov1 337 ha
Jak velké jsou české vodní přehrady?

Mezi největší české přehrady dále patří Nechranice, zmiňované Slapy, Věstonická, Rozkoš, Slezská Harta, Vranov, Jesenice, Mušovská, Dalešice, Hracholusky, Hněvkovice, Přísečnice, Skalka a Šance.

Vyrazte k největší vodní nádrži v Česku

Lipno je proslulou vodní nádrží, která každoročně láká přemíru turistů. Vybudována byla v letech 1952 až 1959 a i nějaké ty písečné pláže se zde možná najdou. Ne nadarmo je Lipno označováno, jako jihočeské moře. Vedle velké hráze a elektrárny se tu nachází i tři slavné ostrovy. Tím nejznámějším je pravděpodobně Tajvan. Na vodní ploše se pravidelně konají soutěže, nechybí zde kempy, a možnost plavby na lodi. Zmínka by měla padnout také o cyklostezce obehnané kolem celé nádrže.

Ostatní největší české přehrady

Z pohledu turismu a přírodních krás bychom samozřejmě měli vypíchnout i některé další české přehrady. Například u Orlíku se nachází stejnojmenný zámek. U Švihovské přehrady je naopak situována konstrukce nedokončené protektorátní dálnice. Z pohledu rekreace a rybaření jsou vyhledávaným místem Slapy. Zde se nachází spousta úhořů a sumců. V případě rekreace by měla padnout zmínka také o Novomlýnské přehradě, kde si na své přijde každý turista. Vyměňte proto jednou hory za nížiny a vydejte se k největším českým přehradám. Nebudete litovat.