Písečné pláže můžete objevovat také v České republice

Nepatříte zrovna mezi nadšené cyklisty? Pak Vás námi prezentované cyklostezky v nedávném článku asi nebudou moc zajímat. K rodinným výletům Vás však mohou inspirovat písečné pláže. Za nimi totiž nemusíte jezdit příliš daleko. A už vůbec ne do zahraničí k moři. V České republice se jich totiž nachází více než dost.

Stříbrné jezero u Opavy

Krásné písečné pláže s naprostou jistotou nabízí Stříbrné jezero u Opavy. V této lokalitě jde o jednu z nejpopulárnějších oblastí. Zatopený důl předkládá nejenom písečné, ale i travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody. Návštěvníci zde najdou plnohodnotné zázemí. Nadmořská výška této hladiny je 250 metrů. Vhodné je nejenom pro dospělé, ale také pro rodiny s dětmi.

Písečné pláže a jejich zajímavosti

Ve výčtu českých písečných pláží budeme samozřejmě pokračovat. Zmíníme se především o zajímavostech jednotlivých z nich. Abyste si udělali rychlou představu o tom, co nabízí, začtěte se do níže prezentované tabulky.

Písečná plážZajímavost
Koupaliště KristýnaČistá podzemní voda
Koupaliště Bělá pod BezdězemBazén hluboký 112 metrů
Hamerské jezeroPůjčovna vodního náčiní
Koupaliště MichalPřezdívka Sokolovské moře
Čím jsou zajímá koupaliště v České republice?

Pokud si brousíte zuby na koupaliště Kristýna, počítejte s tím, že budete směřovat do Lužických hor. Koupaliště nabízí pozvolný vstup do vody, a především nádherný výhled po okolí.

Písečné pláže, které si Vás podmaní

Mezi krásná místa s písečnou pláží patří Hlučínské jezero. U něho si můžete půjčit šlapadlo nebo vodní lyže, takže o zábavu bude postaráno. Jednu z největších písečných pláží skrývá Máchovo jezero. Vodní plocha obehnaná borovými lesy, kde čeká bohatý program nejenom na dospělé, ale také na děti. Za zmínku stojí i koupaliště Mšeno, které je zároveň takovým pomyslným architektonickým skvostem. Maximální hloubka vody je zde 1,8 metrů. Nakonec nevynechejte ani pískovnu Náklo s křišťálovou vodou. Zatopený lom sice příliš zázemí neposkytuje, na druhou stranu si zde užijete přírody a odpovídajícího klidu. Tak neváhejte a vyrazte na písečné pláže v České republice.