Nejvyšší hory v ČR nabízející překrásné výhledy

Lákají Vás národní parky Česka? Pak takové výlety spojte s dobýváním hor. Mnohé vrcholy se totiž nachází právě na jejich území, popřípadě si vyrazíte někam jinam. Každý jistě správně tuší, že mezi nejvyšší hory v ČR patří právoplatně Sněžka s výškou 1 603 metrů nad mořem. Víte ale také o těch ostatních, které můžete navštívit?

  • Praděd
  • Králický Sněžník
  • Plechý
  • Lysý hora

Nejvyšší hory v ČR v číslech

Propadnete-li kouzlu vysokohorské turistiky, pak musíte navštívit všechny nejvyšší vrcholy v Česku. Každý z nich je totiž něčím zajímavý, je obklopen odlišnou přírodou a má své kouzlo. Abyste věděli, co Vás v takovém případě čeká, přinášíme Vám seznam hor včetně toho nejdůležitějšího parametru. A tím je výška.

VrcholVýška
Praděd1 491 m
Králický Sněžník1 423 m
Plechý1 378 m
Lysá Hora1 324 m
Smrk1 277 m
Víte, jak jsou vysoké nejvyšší hory v Česku?

Mezi nejvyšší vrcholy v České republice pochopitelně spadají i mnohé další. Zmínit se můžeme například o horách Kněhyně, Klínovec, Velká Deštná, Čerchov, Ještěd, Velká Javořina nebo Milešovka.

Nejvyšší hory v ČR a jejich zajímavosti

Když si začnete plánovat výlet na Praděd, budete směřovat do Hrubého Jeseníku. Na vrcholu na Vás pak čeká televizní vysílač s rozhlednou. Takže taková příjemná odměna s nezapomenutelným výhledem po relativně nenáročném výstupu. Pokud se chcete pohybovat pouze v ryzí přírodě a bez velkých davů turistů, Králický Sněžník je pro takový výlet, jako dělaný. Cestou mimochodem minete pramen řeky Moravy.

Za zmínku stojí i Lysá hora, na jejímž vrcholu stojí kamenný sloup. Zajímavostí je to, že leží v historické zemi Slezsko. Jde o nejvyšší horu Protektorátu Čechy a Morava. Na Plechým si naopak užijete několik vyhlídek při zdolávání vrcholu.

Ostatní nejvyšší vrcholy Česka

Na našem území jsou pochopitelně i další velikáni mezi pohořími. Jmenovat lze například Luční horu, Vysoké kolo, Kotel, Keprník, Blatný vrch, Boubín, Dlouhé stráně, Jezerní horu, Plesný, Červenou horu, Smrčinu a Malý Sněžník. Stačí si pouze vybrat a vyrazit vstříc vrcholu.