Spací pytel přijde v rámci táboření jistě vhod
Vyrážíte s přáteli do přírody stanovat? Pak asi není zapotřebí klasický cestovní kufr. Bude to spíše nějaká krosna. Ať už budete noci trávit pod širákem nebo ve stanu, nepodceňujte jeden důležitý cestovatelský prvek. A tím je spací pytel, který se Vám v rámci táboření rozhodně hodí. Možnosti výběru jsou poměrně bohaté.
- Péřový spacák.
- Spacák s mikrovlákny.
- Spacák s dutými vlákny.
Teplotní podmínky hrají důležitou roli
Na počátku všeho byste se měli rozmyslet, v jakém ročním období budete spacák využívat. Použitý materiál totiž vypovídá také o teplotních podmínkách. Letní spací pytel je vhodný do prostřední s teplotou nad 10 °C. Zimní spacák se Vám naopak hodí do prostředí od -30 °C do 0 °C. Alternativou pak může být univerzální spacák, jehož teplotní rozsah je od -10 °C do 20 °C. Tento výrobek je mnohdy označován, jako třísezónní, což je jasně vypovídající. Jen připomeneme, že při táboření v zahraničí nikdy neopomínejte na cestovní pojištění.
Spací pytel – Důležité otázky a odpovědi
Nyní se pojďme vrhnout na řadu dalších věcí, které byste měli vědět v souvislosti s výběrem vhodného spacáku. Je to například jejich tvar. Volit lze mezi dekovými spacáky a klasickými mumiemi. Ty Vám přinesou daleko lepší izolaci a teplo. Ostatní praktické informace se dozvíte z níže uvedených otázek a odpovědí.
Mezi klady patří nízká hmotnost, vynikající izolační vlastnosti a stlačitelnost. Na druhou stranu je tu vyšší cena, náročnost z pohledu údržby a citlivost na vlhkost.
K výhodám patří lehkost a tepelná izolace. Pohodlně je sbalíte a jsou vhodné pro alergiky. Když je však budete špatně skladovat, ztratí své vlastnosti.
Dobře drží tvar, je nenáročný na údržbu a lépe snáší vlhkost. Připravte se však na vyšší hmotnost a menší izolační vlastnosti.
Komfortní teplota, limitní teplota, maximální teplota a extrémní teplota.
Podle typu je to hmotnost mezi 450 až 2 500 gramy.
Publikováno: 07. 10. 2021
Kategorie: cestování