Zámek Lednice nabízí fascinující přilehlé okolí

Když se řekne krásný český zámek, každému se určitě vybaví zámek Hluboká nad Vltavou. Ten ovšem není tím jediným na našem území. Mezi další slavné zámky patří například zámek Lednice, který je nedílnou součástí světově známého lednicko-valtického areálu. Pojďte s námi poznat krásy tohoto skvělého místa.

  • Německy zvaný das Schloss Eisgrub.
  • Leží na pravém břehu Dyje.
  • Nachází se ve městě Lednice.

Poznejte historii zámku Lednice

Na počátku všeho je vhodné zmínit se o minulosti této překrásné stavby. Zabrouzdáme přímo do historie týkající se výstavby. Kromě toho Vám prozradíme i několik ostatních pikantností, které se vyplatí vědět. Tohle všechno můžete čerpat v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Výstavba16. století
SlohPůvodně renesanční, pak gotický
PřestavbaPolovina 19. století
Další majiteléLichtenštejnové
Vše, co byste měli vědět o zámku Lednice.

Když se zahledíte na zámek Lednice, nelze si nepovšimnout imitace anglické tudorovské gotiky. Pokud jde o architekty tohoto velkolepého díla, jsou jimi Jiří Wingelmüller a Josef Kornhäusel.

Zámek Lednice – Interiéry a exteriéry

Když nahlédnete do útrob zámku, určitě Vaší pozornosti neunikne jedna z nejzajímavějších místností, kterou je vstupní hala. Kromě ní je k vidění lovecký salón, letní jídelna, čínská kabinet nebo reliéf stromu života ze slonové kosti. Součástí zámku je také unikátní palmový skleník. Jeho délka je 93 metrů, šířka činí 13 metrů a výška 10 metrů. Za zmínku pochopitelně stojí i okolní exteriéry. Procházet se můžete francouzským parkem nebo vyrazíte k některé z dalších částí lednicko-valtického areálu.

Zámek Lednice a prohlídkové trasy

Když už víte, co všechno můžete vidět na zámku Lednice, stačí si pouze vybrat vhodnou prohlídkovou trasu. Během necelé hodiny máte možnost poznat například reprezentační prostory nebo dáte přednost soukromým apartmánům. Na své si přijdou také děti, pro které jsou připraveny Dětské pokoje a Muzeum loutek. Se zámkem Lednice se pojí také legenda o praotci Lichtenštejnů, takže ani o staré pověsti nebudete ochuzeni. Na zámku Lednice si na své přijde zkrátka každý.