Dovolená Taba 2023: Objevte krásy Rudého moře!

Dovolená Taba 2023

Počasí v Tabě: Slunce po celý rok

Tába, perla na břehu Rudého moře, se pyšní slunečnou náručí po celý rok. S průměrnými teplotami vzduchu od 20 °C v zimě do 40 °C v létě si tu užijete koupání a opalování kdykoli během roku. Déšť je v Tabě vzácností, srážky se objevují jen sporadicky během zimních měsíců. Pokud toužíte po jistotě slunečných dní a teplého moře, je Taba ideální volbou. Nezapomeňte si s sebou zabalit opalovací krém s vysokým faktorem a pokrývku hlavy, abyste si pobyt užili bez nepříjemných následků.

Nejkrásnější pláže v Tabě

Tába, egyptský klenot na pobřeží Rudého moře, láká návštěvníky svými nádhernými plážemi s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Mezi nejoblíbenější patří pláž u hotelu Sofitel Taba Heights, která nabízí úchvatný výhled na Saudskou Arábii a ostrov Pharaoh's Island. Pro milovníky šnorchlování a potápění je ideální pláž Coral Beach s bohatým podmořským životem. Pokud hledáte klidnější místo, zamiřte na pláž Fjord Bay, která je obklopena impozantními skalami a nabízí úžasné scenérie. Pláže v Tabě jsou ideálním místem pro relaxaci, koupání, opalování a vodní sporty.

Potápění a šnorchlování: Korálové útesy

Korálové útesy patří k nejkrásnějším a nejrozmanitějším ekosystémům na Zemi. Potápění a šnorchlování na korálových útesech nabízí jedinečnou možnost obdivovat tuto krásu zblízka. Barevné korály, ryby všech tvarů a velikostí, mořské želvy, rejnoci a další fascinující tvorové vytvářejí nezapomenutelnou podívanou. Při potápění a šnorchlování na korálových útesech je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody. Nedotýkejte se korálů, protože jsou velmi křehké a snadno se poškodí. Neplašte ryby a jiné živočichy a neodhazujte odpadky. Dodržováním těchto zásad pomůžete zachovat krásu korálových útesů pro budoucí generace.

Výlety z Taby: Izrael a Jordánsko

Tába láká na slunění a šnorchlování, ale co když zatoužíte po troše dobrodružství mimo Egypt? Z Taby se snadno dostanete na jednodenní výlety do Izraele a Jordánska. Navštívit můžete Jeruzalém s jeho posvátnými místy jako Skalní dóm a Chrám Božího hrobu. Zažijte atmosféru Betléma, místa narození Ježíše Krista. Nebo se vydejte k Mrtvému moři, ponořte se do jeho slaných vod a dopřejte si bahenní koupel. Z Taby se organizují i výlety do jordánské Petry, skalního města Nabatejců. Objevte poklad vytesaný do červených skal a nechte se okouzlit jeho historií. Ať už zvolíte Izrael nebo Jordánsko, výlet z Taby bude nezapomenutelným zážitkem.

Hotely v Tabě: Luxus i dostupnost

T

Jídlo a pití: Egyptské speciality

Egyptská kuchyně je pestrá směsice chutí a vůní, ovlivněná historií a kulturou země. Mezi základní suroviny patří luštěniny, zelenina, rýže a maso, především jehněčí a skopové. Typickým pokrmem je ful medames, vydatná snídaně z fazolí, citronové šťávy a kmínu. Koshari je další populární volbou, směs rýže, těstovin, cizrny a čočky s pikantní rajčatovou omáčkou. Maso se často griluje nebo dusí a podává se s pita chlebem a různými dipy, jako je tahini (sezamová pasta) a baba ghanoush (lilek s tahini). Dezerty jsou obvykle velmi sladké a zahrnují baklavu, kunafeh a basbousu. Káva a čaj jsou nejoblíbenějšími nápoji, často silně slazené.

Ceny dovolené v roce 2023

Po dvou letech pandemie se cestovní ruch konečně vzpamatovává a s ním roste i poptávka po dovolených. Což se bohužel projevuje i na cenách. V roce 2023 musíme počítat s jejich nárůstem, a to až o desítky procent. Zdražují letenky, ubytování i stravování. Důvodem je kromě inflace a rostoucích cen energií také zvýšená poptávka po cestování po pandemii. Pokud plánujete dovolenou, je proto vhodné rezervovat co nejdříve. Ceny se pravděpodobně budou s přibližujícím se létem dále zvyšovat.

Tipy pro cestovatele do Taby

Plánujete dovolenou v egyptské Tabě a hledáte tipy, jak si ji užít naplno? Nezapomeňte si sbalit šnorchl a potápěčské brýle, Taba je rájem pro milovníky podmořského světa. Barevné korály a rozmanitá fauna vás uchvátí. Pokud toužíte po klidu a odpočinku, Taba je tou správnou volbou. Na rozdíl od rušného Hurghady si zde užijete klidné pláže a relaxační atmosféru. Ochutnejte tradiční egyptskou kuchyni v místních restauracích. Doporučujeme vyzkoušet koshari, falafel nebo lahodný dezert umm ali. Nezapomeňte smlouvat na trzích, je to zde běžnou praxí. Prozkoumejte i okolí Taby, například Fjord Fjord, Barevný kaňon nebo hrad Zaman.

Publikováno: 03. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: RomanSkop

Tagy: dovolená taba 2023 | informace o dovolené v taba v roce 2023